Ekonomika

Bulhari oficiálne posielajú do výroby šialený superšport. Má 5 221 koní a je to elektromobil

Spoločnosť Tesla Motors čelí konkurencii, o čom nedávno hovoril aj svet automobilov Poznámka takmer to isté ako Tesla. Chorvátska automobilka predstavila nový model Koncept dvaktorý sa označuje ako C_Two. Zdá sa, že tento elektromobil prepísal dovtedy platné zákony dynamiky. Na stovku akcelerujú za menej ako 2 sekundy a dosiahnu maximálnu rýchlosť nad 400 km / h. Vzhľadom na to, že táto automobilka bola založená iba pred desiatimi rokmi, sú prezentované údaje mimoriadne pôsobivé.

C_Two má mimoriadne silné elektrické motory, ktoré majú celkový výkon 1900 koní. Dostanete zásobu 120 kWh kvapalinou chladenej batérie. S ním musí model C_Two na jedno nabitie prejsť 650 km. Automobilka Rimac očakáva nabíjanie 250 kW, takže nabíjanie bude trvať iba 30 minút.

Okrem týchto technológií športový elektromobil C_Two prináša aj vkusné príslušenstvo, ktoré môže v prípade nehody hrať dôležitú úlohu. Jedná sa o hasiaci prístroj v dizajne. Zariadenie je upevnené v karbónovom držiaku a obklopené hnedým koženým remienkom.

Je zaujímavé, že je na ňom nápis „V prípade stúpania dolu uhasiť oheň“. Toto príslušenstvo je reakciou výrobcu na nehodu Richarda Hammonda. Počas pretekov na Bergrennen Hemberg potom Richard letel vysokou rýchlosťou mimo trať.

Teraz však Rimac čelí výzve. Toto je bulharská spoločnosť Votrelec, ktorá bola založená v roku 2015 v malej dedinke Slashten. V popredí stojí Ahmed Merchev, ktorého pri tvorbe prvého modelu spoločnosti inšpirovali futuristické filmy. Toto je elektrický hyperautomobil, ktorý je pomenovaný Arcanum. V preklade to znamená tajné tajomstvá.

Ahmed Merchev, zakladateľ a hlavný dizajnér modelu, uviedol: “Alieno Arcanum je čisto elektrický hyperautomobil z budúcnosti s brutálnou technickou prevahou, ktorý je založený na DNA značky ALIENO. Tento náš prvý debutový model jasne vyjadruje poslanie Aliena vytvárať hyperauty s mimozemskými technológiami.”

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Ahmed Merchev, zakladateľ, CEO a CTO spoločnosti ALIENO a hlavný konštruktér spoločnosti ARCANUM, zdieľa:
„ALIENO ARCANUM je čisto elektrický hyperautomobil z budúcnosti s brutálnou technickou prevahou, ktorý je založený na DNA značky ALIENO. Tento náš prvý debutový model jasne vyjadruje poslanie spoločnosti ALIENO vytvárať hyperautá s mimozemskými technológiami z budúcnosť do súčasnosti. ALIENO ARCANUM nedodržiava pravidlá, ale vytvára nové, ktoré poskytujú mimoriadne vzrušujúci zážitok z jazdy a pôžitok z jazdy. Dotýka sa tak nielen zmyslov, ale aj vašej duše. Navyše, vzhľadom na inteligenciu auto dosiahnuté prostredníctvom zabudovaných systémov umelej inteligencie ALIENO, je to ako mať k dispozícii svojho vlastného mimozemšťana, ktorý je vaším sprievodcom, strážcom a ktorý vás pri jazde učí, ako naplno využiť jeho potenciál. ““
Online verzia tlačovej správy:
http://alienohypercars.com/pressreleases/20180706EN
#ALIENO #ARCANUM #alienohypercars #alienohypercar #alienocars #alienocar #hypercars #hypercar #supercars #supercar #sportscars #sportscar #ElectricCars #ecars #cars #luxurycars #Porsche #Taycan #Tesla #Vina #Lotus #Eins #Koenigsegg #Jesko

Príspevok zdieľaný používateľom VOTRELEC (@alienohypercars) na

Zdá sa, že existencia automobilov nehrá veľkú rolu, pretože Alieno sa môže pochváliť ešte extrémnejšími parametrami ako polčas rozpadu Rimaca. Jedným z rozdielov je napríklad to, že bulharský hyperautomobil je vytvorený vo viacerých verziách.

Arcanum je dvojdverový, dvojmiestny a čisto elektrický hyperautomobil. Alieno predstaví niekoľko variantov. Jedná sa o verzie RP2, RP3, RP4 a RP5, ktoré poháňajú 12, 16, 20 a 24 elektromotorov. Výsledkom je tiež rozdiel vo výkone, ktorý začína na 2 610 koňoch.

Model by mal dosiahnuť najvyššiu rýchlosť o niečo viac ako spomínané C_Two. Ide o rýchlosť 488 km / h, ktorú by mal dosiahnuť aj najslabší dizajn bez ohľadu na to, či ide o cestný, okruhový alebo závodný variant. Batéria s kapacitou 180 kWh zabezpečí na jedno nabitie dojazd 1 020 kilometrov. Dosah však už ovplyvňuje kapacita batérie, ktorá sa pri rôznych variantoch líši.

V závodnej verzii počíta automobilka s nízkou hmotnosťou. Vďaka tomu, že batérie ponúkajú iba 60 kWh, bude dojazd v závodnom variante podstatne nižší, a to 340 kilometrov. V prípade konštrukcie obvodu môžeme očakávať dvojnásobný dojazd, keďže batérie majú 120 kWh. V cestnej verzii má batéria kapacitu už spomínaných 180 kWh, čo znamená, že s cestnou verziou pôjdete najďalej.

Ako uvedené výrobca automobilovArcanum má niekoľko rôznych možností nabíjania batérie, vrátane bezdrôtovej indukcie, 3-fázového 22 kW palubného počítača a 350 kW DC Combo. Model sa dá nabiť až na 2 700 kW, čo znamená, že 80 percent kapacity batérie môžete mať iba za 3,2 minúty.

Aj keď sa karoséria vozidla podobá na Lamborghini, na značku v dizajne pôsobili zvieratá, žraloky a bojovníci Falconu. Základná konštrukcia, ktorou je model RP2, je založená 750-tisíc eur. Za najvyšší model RP5 zaplatíte dvojnásobne. Alieno prišiel s novinkou, že sa automobil dostane do sériovej výroby a prvé modely sa dodajú o 18 mesiacov. Vzhľadom na to, že doposiaľ boli preukázané iba počítačové vizualizácie, je to dosť odvážne tvrdenie.

Zdroje: Teslamagazin.sk, Autoforum.cz, Alienohypercars.com

READ  SSC Tuatara je najrýchlejšie auto na svete! Naozaj? Vyzerá to ako podvod

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close