Hlavné správy

Bývalý basketbalista Good Angels Košice sa zapojil do protestov a skončil vo väzení

dnes 11:55
|

Na protestoch proti bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi sa zúčastnila aj bývalá basketbalistka Good Angels Košice Jelena Levčenková. Za podporu opozície sa dostal dokonca do väzenia.

Polícia ju v septembri zadržala na letisku, keď sa chystala vycestovať do Grécka, kde sa mala liečiť zo svojich zranení. “Prišli za mnou dvaja policajti a zadržali ma. Súd ma potom odsúdil na 15-denný trest väzenia.” uviedla Levčenková podľa agentúry AP.

Z jej vyjadrenia však vyplýva, že pobyt za mrežami neľutuje a verí, že postupovala správne: “Nemohol som mlčať a predstierať, že v mojej domovine je všetko v poriadku. Chcel som ľudí podporiť, pretože som videl voľby. Mnohí sa za účasť na demonštráciách dostali do väzenia.”

Tridsaťsedemročná Levchenko strávila štyri sezóny v zámorskej WNBA a prezradila, že ju podpora Ameriky veľmi potešila: “Je to krajina slobody a inšpirovala mňa i ďalších športovcov. V Bielorusku vládne diktatúra, kde sa kvôli zverejňovaniu na internete dostanete do problémov. V USA som sa naučil mať názor a nemlčať, keď ľudia trpieť. “

Po odpykaní trestu sa však jej problémy neskončili. Vo väzení bola infikovaná koronavírusom. “Po príchode domov som zacítil vôňu svojich krémov a moje podozrenie sa potvrdilo. Nepanikáril som, ale cítil som sa divne. Na druhý deň som prešiel testom a potvrdilo sa, že mám COVID-19. Už nemám horúčku.” , ale stále mám obmedzený vkus a upchatý nos. Aspoň sa mi lepšie dýcha. “

READ  Projekt ženského futbalu UAP bol podpísaný so slovenskou medzinárodnou reprezentantkou Laurou Cemberyovou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close