Technológie

Bývalý hráč PSU Taylor vyhral majstrovstvá sveta 2022 do 86 kilogramov | Správy, šport, práca

David Morris Taylor III z USA oslavuje víťazstvo vo finále zápasu mužov do 86 kg voľným štýlom proti Iráncovi Hassanovi Aliasamovi Yastanicharadimu počas majstrovstiev sveta v zápasení v srbskom Belehrade v piatok 16. septembra 2022. (AP Photo/Darko Vojinov)

STATE COLLEGE — Zápasový program Penn State Nittany Lion a Penn State Olympic RTC pomohli tímu USA ovládnuť majstrovstvá sveta v zápasení 2022 v srbskom Belehrade. Po druhom titule majstra sveta Davida Taylora, bývalého velikána Nittanyho Liona vo váhe 86 kilogramov, sa na Penn State Olympic RTC zúčastnili štyria zápasníci za tím USA a všetci štyria skončili v prvých dvoch s dvoma zlatými a dvoma striebornými medailami.

Bývalý lev Nittany David Taylor postúpil do finále majstrovstiev sveta 2022 tromi technickými pádmi v rade, keď v semifinále zdolal Kazachstanu Azamata Dauletbekova 11:0. Iránec Hassan Yastani sa stretol so Saradi v zápase o zlato. Po tom, čo v úvodnej tretine zaostal za 1:0, Taylor skóroval koncom úvodnej tretiny a dostal sa do vedenia 2:1 do polovice prestávky zápasu.

Taylor dominoval v druhej tretine, zaznamenal takedown, step-out a ďalší takedown, aby uzavrel zápas na víťazstvo 7-1. Okrem zisku zlatej medaily na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020 je Taylor teraz dvojnásobným majstrom sveta.

Kyle Snyder (97 kilogramov) postúpil v sobotu tromi víťazstvami do finále na MS. Do semifinále postúpil rozhodnutím a technickým pádom. Do zápasu o zlato postúpil výhrou 4:1 nad Iráncom Mohammaddozainom Mohammadianom v semifinále.

Vo finále sa stretol s Patyrbekom Sagulovom zo Slovenska. Snyder sa rýchlo ujal vedenia 2:0 proti Sakulovovi. Tretí bod pridal na ležke pre Sakulha a do prestávky bolo 3:0. Snyder tlačil na svojho súpera počas celej druhej tretiny a pridal tri body takedown, keď sa prepracoval k výhre 6:0 a ďalšiemu titulu majstra sveta. Snyder má na konte tri svetové šampionáty spolu so zlatými a striebornými olympijskými medailami.

READ  Vyzerá to ako exotický nový vzhľad stránky na stiahnutie služby Steam

Bývalý Penn Stater Zane Retherford sa technickým pádom a tromi rozhodnutiami prevalcoval do 70-kilogramového finále, v semifinále zvíťazil 7:0 nad Gruzíncom Jurabi Ikopishvilim. Vo finále proti Japoncovi Taishimu Narigunimu sa stal obeťou protiútoku a šnurovania nôh a prehral 10-0. Retherford skončil 4:1 a opustil Belehrad ako strieborný medailista sveta 2022. Medaila bola pre Retherforda prvou seniorskou medailou.

Thomas Gilman vstúpil do finále na majstrovstvách sveta tromi výhrami do 57 kilogramov. Začal technickým pádom a víťazstvom, kým v semifinále porazil Wangao Zhu z Číny 8:2. Toto víťazstvo ho postavilo do zápasu o zlatú medailu proti Albáncovi Zelimkanovi Abakarovi.

Vo finále Gilman upustil predčasný takedown a predčasne zaostal. Bronzová olympijská medailistka a majsterka sveta z roku 2021 sa snažila brániť, no tvrdo vybojovaný zápas prehrala 7:2. Z Belehradu odišiel ako svetový strieborný medailista z roku 2022, pričom svoj hardvér doplnil ako člen Penn State ORTC/NLWC.

Bexod Abdurachmonov (74 kg) zápasil za Uzbekistan a skončil piaty. Abdurachmonov, bronzový medailista z olympijských hier v Tokiu v roku 2020, skončil celkovo 3:2 pred prehrou v semifinále, aby postúpil do zápasu o bronz, v ktorom prehral ťažké rozhodnutie 5:3 s Vasylom Mychajlom z Ukrajiny.

Získajte dnešné hlavné správy a ďalšie informácie priamo do svojej doručenej pošty