Zábava

Bývalý hráč Waves Davis dúfa, že bude hrať v G League • The Malibu Times

Stacey Davis, bývalá basketbalová hviezda Pepperdine Waves, v tejto sezóne strieľa, aby driblovala, namočila a skórovala na amerických basketbalových ihriskách.

Davis bude hrať v G League, vývojovej lige NBA.

6-noha-6, 240-librový útočník hral profesionálne basketbal v zámorí od promócie na Pepperdine v roku 2016, ale teraz chce hrať basketbal v USA, aby bol bližšie k svojej 5-ročnej dcére Shanii. Tento rok.

povedal Davis, jeden z popredných strelcov a doskakovačov v histórii basketbalu Pepperdine. „Nepotrebujem byť vo Phoenixe, ale je dôležité mať tím v rovnakom časovom pásme a ona je dve-tri hodiny letu, aby ma videla cez víkendy v tej istej krajine.“

Davis rokuje s hŕstkou z 30 tímov G League. Pred ligovým draftom 23. októbra plánuje absolvovať niekoľko tréningov.

Sania navštevuje svojho otca raz za sezónu na nejaký čas, bez ohľadu na to, na akej medzinárodnej scéne skórovala a odrazila sa v minulých basketbalových sezónach.

Davis strávil leto hraním v Big3, basketbalovej lige 12 tímov, ktorá obsahuje súpisky väčšinou zložené z bývalých hráčov NBA. Tímy sa stretnú v basketbale 3 proti 3.

Davis hral za Paul Hawks, trénovali ho bývalý strážca NBA Leandro Barbosa a člen Siene slávy Rick Barry. V tíme dosiahol priemer 6,7 bodu, 4,7 doskoku a 2 asistencie, čím ukončil sezónu s bilanciou 1–5.

Davis povedal, že hrať v Big 3 bola skvelá skúsenosť.

„Mám z tejto príležitosti naozaj dobrý pocit,“ povedal. „Bavil som sa. Bolo to vzrušujúce; Bolo to vzrušujúce a veľmi intenzívne, pretože na každom zápase skutočne záleží.“

Davis hral v basketbalových ligách vo Fínsku, Francúzsku, Maďarsku, Mexiku, na Slovensku a na Ukrajine. V minulej sezóne mal za poľského kráľa Štetín priemer 17,8 bodu na zápas.

Basketbalista povedal, že hranie v Big3 je iné ako v zámorí, pretože americká liga je obruče na polovici ihriska bez rýchlych prestávok.

READ  Slovensko môže zvážiť, že by Ukrajine dodalo stíhačky ruskej výroby

„Úroveň súťaže bola o niečo lepšia,“ povedal Davis. „Sú to bývalí chlapci z NBA – športovci svetovej triedy – a sú starí, ale stále môžu hrať.“

Davis verí, že nehral svoj najlepší basketbal v lige, pretože sa väčšinou sústredil na obranu a otvorené strely.

„Myslel som si, že môžem súťažiť a ukázať, že mám nehmotné veci, ktoré pomôžu tímu vyhrať,“ povedal.

Bývalý hráč Waves odohral svoj najlepší zápas 23. júla proti 3’s Company. Davis zaznamenal 8 bodov, chytil 6 doskokov a zaznamenal 2 bloky pri prehre 50:47 s Paul Hawks.

„Dobre som strieľal loptu a dobre som bránil,“ povedal.

Davis zaznamenal 10 bodov, 4 doskoky a 2 zisky pri prehre Paula Hawksa 50:37 s Aliens 17. júla. Pripomenul, že to bol ďalší z jeho najlepších výkonov.

Bývalý hráč Waves mal ťažké zápasy proti sedemnásobnému hviezdnemu tímu NBA Joeovi Johnsonovi a Michaelovi Beasleymu, druhému výberu v drafte NBA v roku 2008.

„Skutočne ma zaujali ich hry,“ povedal Davis. „Obaja mali schopnosť strieľať góly. Bolo skvelé ísť proti nim a urobiť ich tvrdými. Nedovolím, aby ma ľahko porazili.

Davis si užíval interakcie na súde so svojimi basketbalovými rovesníkmi a legendami NBA. Jedného dňa sa Davis a jeho matka Felicia Davisová vybrali na celodennú jazdu s legendou Lakers Michaelom Cooperom a spýtali sa člena Siene slávy Juliusa „Dr. J“ Erving.

„Byť okolo všetkých tých legiend a súťažiť s nimi bola drogová skúsenosť,“ povedal. „Toto je pre knihy.“

Davisova matka ho nevidela hrať odkedy hral v Pepperdine. Felicia a Sania boli v telocvični na jednom z jej zápasov Big3. Davisovou motiváciou hrať v G League je možnosť vidieť svoju dcéru viac počas sezóny s obručami.

„Bolo také pekné vidieť, ako ju svet vidí po zápase a trávi čas s jej babičkou a sleduje, ako hrám,“ povedal. „Bol to pre ňu splnený sen vidieť ma hrať. Bol to neopísateľný pocit.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close