šport

Bývalý majiteľ Aston Villy Dr. Joseph Venglos zomrel vo veku 84 rokov

Dr. Joseph Venglos

Wenglos bol prvým manažérom narodeným mimo Veľkej Británie alebo Írska, ktorý sa ujal vedenia tímu v prvej anglickej divízii, iba jednu sezónu vo Villa Parku.

Ako národný manažér pre Austráliu, Česko, Slovensko, Malajziu a Omán počas svojej kariéry riadil mnoho klubov a krajín vrátane pravopisu.

Kúzla mal s Celticom, Fenerbahce a Slovenom Bratislava.

Wenglos je legendou slovenského futbalu a bol prvým manažérom národného tímu, odkedy krajina v roku 1993 znovu získala nezávislosť.

Vo svojej jedinej sezóne, ktorú mal na starosti Villa, skončil v prvej divízii na 17. mieste, rok po ňom skončil druhý pod vedením Grahama Taylora. Na konci sezóny ho nahradil Ron Atkinson.

Bývalý útočník vily Stan Colimore vyjadril sústrasť v nadväznosti na túto správu prostredníctvom sociálnych sietí: „Smutná správa, že zomrel Dr. Joe Venglos.“

„Prvý zahraničný manažér, ktorý zvládol špičkový anglický let s Vilom, netrval dlho, ale vždy prišiel ako slušný človek. Buďte ticho, doktor Joe.“

Celtic po správe zverejnil vyhlásenie online, v ktorom vyjadril smútok nad jeho úmrtím.

„Všetci v Celticu sú hlboko zarmútení, keď počuli o smrti Dr. Josepha Venglosa, nášho bývalého manažéra, ktorý zomrel vo veku 84 rokov.

„Dr. Joe je legendou slovenského futbalu a bol prvým manažérom slovenskej reprezentácie po tom, čo krajina v roku 1993 opäť získala samostatnosť.

„Dr. Joe je jednou z najuznávanejších osobností futbalu a svoje vedomosti o športe odovzdáva prostredníctvom svojich trénerských prednášok po celom svete. Člen je v skutočnosti považovaný za jedného z najlepších trénerov Slovenska 20. storočia.“

„Myšlienky a modlitby všetkých v Keltsku sú v tomto smutnom období s rodinou doktora Josepha Venglosa a s celým futbalom na Slovensku.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close