Zábava

Bývalý predseda slovenskej vlády čelí trestnému stíhaniu

Polícia v stredu oznámila, že vedie trestné stíhanie voči bývalému premiérovi SR Robertovi Figovi a jeho bývalému ministrovi vnútra.

Ďalšie podrobnosti polícia neuviedla. Obaja boli obvinení z vytvorenia zločineckej skupiny, uviedol ich právnik David Lindner.

Fico poprel, že by urobil niečo zlé.

„Toto je jasná politická pomsta,“ povedal Figo s tým, že prípad proti nemu a jeho bývalému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi bol navrhnutý tak, aby „rozptýlil politickú opozíciu“.

Figo je v súčasnosti zákonodarcom svojej ľavicovej opozície Smer-sociálna demokracia. Polícia zatiaľ nepožiadala parlament, aby zrušil bezpečnostné pravidlá a umožnil jeho zadržanie.

Kaliňák v súčasnosti pôsobí ako advokát.

Premiér Edward Hecker povedal, že dúfa, že rozhodnutie obviniť Figa a Kaliňáka bude podporené dôkazmi. Povedal, že ide o autonómne rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní.

Súčasná štvorkoaličná vláda urobila z boja proti korupcii veľkú politickú tému. Odkedy sa po všeobecných voľbách v roku 2020 dostala k moci, mnohí vysokí úradníci, policajti, sudcovia, právnici, politici a podnikatelia boli obvinení z korupcie a iných trestných činov.

Figo, považovaný za populistického politika, bol premiérom v rokoch 2006-2010 a opäť v rokoch 2012-2018.

Z funkcie odstúpil v roku 2018 po vražde investigatívneho novinára Jána Kuziaka a jeho snúbenice Martiny Kužnírovej.

Guzia vyšetrovala korupciu vo vláde, keď ho zabili. Vraždy vyvolali najväčšie pouličné protesty v Československu od Nežnej revolúcie v roku 1989 a politickej krízy, ktorá viedla k pádu vlády.

READ  Rodina kanadských prisťahovalcov zdieľa príbeh svojej cesty do vinárskeho priemyslu na juhu Okanaganu - Penticton News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close