Hlavné správy

Bývalý premiér Figo hovorí, že Slovensko by malo prestať pomáhať Ukrajine – EURACTIV.com

Bývalý premiér a líder opozície Roberto Fico v nedeľu v televíznej diskusii vyzval na okamžité ukončenie akejkoľvek pomoci Ukrajine.

„Ukrajinci nám nikdy nepomohli. V roku 2009 nás Ukrajina nehorázne klamala, keď sme potrebovali plyn. Vláda Júlie Tymošenkovej neurobila nič,“ povedal Figo počas televíznej debaty.

Keď mu odhadca pripomenul, že „Ukrajina je náš sused,“ Figo odpovedal: „Máme aj iných susedov.“

Fico ostro vystupuje proti sankciám voči Rusku, najmä na dovoz ruských energií. Nedávno Fico povedal, že nemá problém uzavrieť spojenectvo s krajne pravicovým Republikánskym hnutím a jednotky NATO na Slovensku prirovnal k nacistickým jednotkám.

Na rozdiel od vlády, ktorá podporuje ďalšiu finančnú a vojenskú pomoc Ukrajine, Figova strana Smear je proti pomoci Ukrajine ako väčšina opozičných strán.

Mnohí mediálni komentátori upozorňovali, že „v ťažkých časoch vojny na Ukrajine bol zázrak, že slovenskú zahraničnú politiku riadilo súčasné vedenie premiéra Edwarda Hegera, nie Figo a jeho ľudia“.

Podľa niektorých analytikov a komentátorov je však Figov postoj súčasťou hľadania hlasov, keďže v krajine rastie nenávisť voči ukrajinským utečencom.

Fico bol nedávno obvinený zo založenia a vedenia zločineckej skupiny počas dvoch po sebe nasledujúcich vlád v rokoch 2012 až 2018. Jeho bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka obvinili a poslali do vyšetrovacej väzby.

Napriek drvivej podpore „protikorupčnej koalície“ polícia nemohla Figa zatknúť, pretože bol stále poslancom Národnej rady a hlasoval proti jeho zatknutiu a zrušeniu jeho politického zákazu.

READ  Domáce zviera gréckeho lídra prerušuje tlačovú konferenciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close