Technológie

Bývalý premiér Figo varuje predstaviteľov EÚ pred koncom demokracie na Slovensku – EURACTIV.com

Bývalý slovenský premiér Robert Figo poslal politikom EÚ list, v ktorom varoval pred koncom demokracie na Slovensku a označil Slovensko za „škvrnu“ na mape Európy.

Fico spolu s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a ďalšími boli minulý týždeň obvinení zo založenia a vedenia zločineckej skupiny na tri objednávky. Kým je Kaliňák vo väzbe, Fico má imunitu ako poslanec Národnej rady. Jeho zadržanie by však mohol schváliť parlament a tento týždeň sa očakáva referendum.

Figo uviedol, že poslal list európskym premiérom a prezidentom, v ktorom ho označil za „škvrnu“ na rešpektovaní právneho štátu zo strany Slovenska na mape Európy. Povedal tiež, že Maďarsko toto nemá.

„Som prekvapený z odozvy. Dnes som dostal asi sedem telefonátov,“ povedal Figo bez ďalších podrobností.

Fico a Kaliňák boli obvinení z ovládania zločineckej skupiny, ktorá sa snažila zničiť politických oponentov vrátane bývalého prezidenta Andrzeja Kisku.

Desiatky ďalších predstaviteľov Fica, Kaliňáka a Smyrnskej strany obvinili z korupcie. Okrem nich je obžalovaných a niektorých už aj odsúdených mnoho vrcholných predstaviteľov strany, kandidátov, policajtov a podnikateľov.

Fico označil vyšetrovanie za „politický proces zameraný na zničenie opozície“.

READ  5 hrán Unreal Engine je bližšie k úplnému vydaniu • Eurogamer.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close