Hlavné správy

Bývalý prezident Lincolnu John Schofield sa má stať ďalším manažérom Severného Írska do 21 rokov

John Schofield, Yorkshireman, je novým manažérom do 21 rokov v Severnom Írsku.

Päťdesiatšesťročný rodák z Barnsley, bývalý šéf Lincolnu a tréner Doncaster Rovers, chápe, že Belfast Telegraph chápe, že Ian Barlock, ktorý bol uvoľnený pred 13 mesiacmi, bude povýšený do seniorského tímu.

Medzitým bol Andy Crosby manažérom starostlivosti, ale minulý mesiac sa stal asistentom šéfa Port Vale. Po ukončení náborového procesu si írska FA vybrala Schofielda, ktorý pracoval s Crosbym v organizácii do 21 rokov, aby sa postaral o načasovanie kvalifikačnej kampane ME do 21 rokov, ktorá sa začína v septembri.

Počas pôsobenia v pozícii šéfa do 21 rokov priviedol Barrack tím do finále Euro. Keďže je Severné Írsko v rovnakej skupine ako Španielsko, Rusko, Slovensko, Litva a Malta, čelí nový šéf ťažkej úlohe.

Počas hráčskej kariéry Schofield absolvoval dve kúzla v Lincolne a bol predstavený predtým, ako sa stal trénerom v strede poľa pre Doncaster, Mansfield a Hull. Zastával úlohy manažéra starostlivosti vo Walsalle, Cheltenhame a Killinghame, ako aj pod Lincolnovým vedením.

Schofield požiadal o voľné manažérske pozície Severného Írska do 17 a 19 rokov, ktoré vo februári obsadil Gerard Little.

Teraz je pripravený viesť tím do 21 rokov, čo je zásadné pri pomoci mladým hráčom postúpiť na seniorskú úroveň.

Predpokladá sa, že ďalšími kandidátmi na tento post sú bývalý šéf Severného Írska do 17 rokov a šéf do 19 rokov Stephen Freil a manažér Dundalu Winnie Perth.

Úvodný stret Severného Írska v kvalifikačnom kole turnaja Euro 2023 je naplánovaný na 3. septembra proti Slovensku s domácim ponorom o štyri dni neskôr. V októbri pred koncom roka čelia hroznému dvojitému titulu pre Rusko a Španielsko, aby dodali Litve a Malte.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close