Hlavné správy

Bývalý slovenský premiér obviňuje spojencov z organizovaného zločinu – Politico

Bratislavčania – dvaja muži, ktorí dominovali slovenskej politike posledných 15 rokov – trojnásobný premiér Robert Figo a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák – boli v stredu obvinení z plánovaných zločinov.

Kaliňáka zatkla polícia v stredu ráno na rybačke s manželkou a synmi neďaleko Bratislavy.

Figo, ktorý je stále poslancom za opozičný Smer, nemôže byť zatknutý bez súhlasu zákonodarného zboru. V prípade dokázania viny im hrozí až 12 rokov väzenia.

Podľa Právnik David Lindner, ktorý zastupuje Fica a Kaliňáka, uviedol, že obvinenia voči jeho klientom súviseli s údajnými činmi, ktorých sa dopustili ako členovia kabinetu v rokoch 2012 až 2018, keď Smer zakotvil postupné vládne koalície. Obaja vraj používali tajné daňové spisy na ohováranie politických rivalov vrátane bývalého prezidenta Andrzeja Kisku a Borisa Kollera, dnes predsedu slovenského parlamentu.

Obžaloba tvrdí, že Figo bol šéfom „zločineckej organizácie“, v ktorej boli bývalý policajný šéf Tibor Gašpar a slovenský oligarcha Norbert Podor.

„Dozvedeli sa tento príbeh o Kiskovi, Kollárovi a o tom, ako som vytvoril zločineckú skupinu, ktorá im vraj ubližovala. [Special Prosecutor Daniel] Lipsick, “povedal Figo v an Písomné vyhlásenie V stredu to zverejnili a obvinili Národnú políciu a Úrad špeciálnej prokuratúry zo „zločineckých štruktúr“. „Zoznam žalobcov je dôkazom toho, že ide o politickú pomstu.“

V roku 2014, keď bol Slovák druhé funkčné obdobie premiérom, kandidoval za prezidenta aj Figo, no s Kisku prehral takmer o 20 percentuálnych bodov. Počas nezvyčajne ostrej kampane Fico Obvinený Kiska „zarába na úrokoch od chudobných ľudí“, „zneužíva svoje dobročinné organizácie na politické účely“ a „udržiava úzke vzťahy s vedou“.

V roku 2017 – v roku, keď sa Fico a Kaliňák údajne dostali k daňovým dokladom neoprávnene – začal premiér, vtedy ešte počas jeho tretieho funkčného obdobia, označovať prezidenta Kisku za „neplatiča daní“.

READ  Spotnik V úspešne absolvuje všetky laboratórne testy na Slovensku, tvrdí podpredseda vlády - svet

Vraždy novinára zo spravodajských služieb Jána Cusiaka (28) a jeho snúbenice Martiny Kužnírovej v roku 2018 však ukončili Ficov premiér a zvrhli jeho vládu. Medzi Guziakovými vrahmi a políciou, sudcami a politikmi vládnucej koalície boli zverejnené tisíce osobných správ, ktoré inšpirovali voličov a získali hnutie obyčajných ľudí proti korupcii k moci v roku 2020.

Na základe nového politického obvinenia zatkla polícia na Slovensku desiatku bývalých najvyšších predstaviteľov vrátane príslušníkov Útvaru pre boj proti organizovanému zločinu spolu s Vladimírom Pikolinskym, bývalým šéfom tajnej služby SIS. Obvinenia zahŕňajú podvod, únik policajných informácií násilníkom s miestnou organizovanou zločineckou skupinou, zneužívanie úradu a vandalizmus.

Ale v ére, v ktorej minister zahraničných vecí USA označil Slovensko za „čiernu dieru na mape Európy“, po vláde násilníkov vtedajšieho premiéra Vladimira Messiera, krajina nevidela žiadne elitné politické osobnosti v putách. od prelomu storočia. Štátna modelka Albrightová.

„Konečne sú na rade tí na vrchole pyramídy“ Povedal Podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú Kaliňákovú vypočúvali v stredu popoludní.

Viacerí členovia vládnej koalície sa zaviazali podporiť návrh na zrušenie Figovej parlamentnej výnimky z právnych krokov, ktorá umožňuje jeho zatknutie.

„Naši členovia to už uznali,“ uviedla Strana slobody a solidarity tlačová správa O niekoľko hodín neskôr tieto obvinenia potvrdila aj polícia.

„Očakávam, že mi zabavia pas“ Povedal Figov policajný rozhovor je naplánovaný na 26. apríla.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close