Technológie

Bývalý sovietsky blok vyzval krajiny, aby prijali moderné technológie a inovácie

Bratislava – Krajiny v strednej a východnej Európe, ako napríklad Slovensko, ktoré bolo súčasťou sovietskeho bloku, nemá šancu naskočiť na vlnu moderných technológií a obnoviteľných zdrojov a investovať do zemného plynu, uviedol slovenský europoslanec. Martin Hodgson„Povedal Nová Európa v rozhovore 16. júna na jednej strane fóra GLOBSEC.

„To, čo teraz vidíme, sú väčšinou argumenty pochádzajúce z niektorých krajín strednej a východnej Európy:„ Áno, vieme, že sa musíme vyrovnať s klímou, ale sme špecializovaní, je to pre nás veľmi ťažké, sme veľmi industrializovaní, takže máme byť ekologický, verejné zdravie a bezpečnosť potravín Hojsik, člen príslušného výboru ENVI, uviedol.

„Teraz si myslím, že nejde o presadzovanie, ale o neuveriteľnú príležitosť pre strednú a východnú Európu.

Vysvetlil, že Zelená zmena, najmä pre krajiny Sovietskeho zväzu, zaznamenala výrazný pokles v ich ťažkom priemysle a teraz príležitosť naskočiť na moderné technológie, naskočiť na obnoviteľné zdroje energie a uviaznuť v investíciách zaťažených plynom. “Myslím si, že je to príležitosť, ktorú musíme využiť. Pokiaľ ide o ambície, je mi ľúto, že vidím krajiny strednej Európy a najmä Poľsko, ako často ustupujú od dobrých úmyslov, kde máme skutočne dobrú štartovaciu čiaru,” uviedol Hojik.

„Ak vezmeme Dánsko ako jedného z vodcov, myslím si, že dánsky národný cieľ znížiť emisie skleníkových plynov do roku 2030 je mínus 70 percent. Slovensko, vláda vám hovorí:„ Ach, je to veľmi ambiciózne. “1990 a sme veľmi hlboko preto, že sme odstránili staré znečisťujúce odvetvia z komunizmu. Dánsko je v mínus 30. Takže hovoríme: „Aj keď musíme vynaložiť menej úsilia ako Dánsko, stále má pre nás viac.“ Myslím si, že to je zlá správa, a myslím si, že musíme nájsť viac spôsobov, ako to využiť ako príležitosť na spravodlivú zmenu, “komentoval Hojsik.

READ  Odworld Soulstorm - poskytuje nezabudnuteľný zážitok s počítačovou grafikou a hrami. EuroCommerce.net

Niektoré krajiny, napríklad Španielsko, sú dnes z veľkej časti obnoviteľné, skutočne nad 90. rokmi, pretože po roku 1990 industrializovali a zvýšili svoje emisie, zatiaľ čo v bývalom komunistickom tábore emisie všeobecne klesali. „Takže Rumunsko bolo už od roku 1990 na mínus 55. Pre nich je to teda príležitosť vidieť určitý druh pohľadu nad rámec zásadných zmien, počnúc samozrejme energetickou účinnosťou a druhou obnoviteľnou energiou, “uviedol.

Slovenský europoslanec uviedol, že zníženie závislosti na plyne a zvýšenie investícií do obnoviteľných zdrojov zvýši energetickú bezpečnosť pre stredoeurópsku krajinu.

Fosílnych zdrojov je na Slovensku málo. „Slovensko používa stopercentný ruský plyn. Ropa pochádzala z Ruska. Myslím si, že to nie je založené iba na rizikách ruskej ponuky a závislosti na Rusku, ale aj na prístupe k strategickej autonómii, ak sa veci stanú všeobecne. Z tohto dôvodu sú obnoviteľné zdroje najlepšie. Ako jednoznačný príklad na Slovensku je hlavným mestom mesta Kosciuszlovak ústredné kúrenie na uhlie. Pred niekoľkými rokmi existoval plán na zlepšenie emisií a skleníkových plynov nahradením plynu, “uviedol. “Plyn sa dováža z Ruska.” Päťdesiat kilometrov odtiaľ je geotermálny zdroj, ktorý by v skutočnosti mohol ohriať viac ako polovicu mesta. Vŕtané bolo v 90. rokoch a nikdy sa nepoužívalo, “dodal Hojsik.

Kosciuszko je najväčšie mesto na východe Slovenska, ktoré sa nachádza na rieke Hornad vo východnej časti Slovenských hôr blízko hraníc s Maďarskom. V povodí Kozis je množstvo geotermálnych zdrojov nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe.

“Toto nie je len ekologický zdroj globálneho otepľovania, ale aj zníženie strategickej nezávislosti alebo závislosti na dovoze, nehovoriac o tom, že v krajine zostávajú peniaze. Zdôraznil, že investovanie je tiež veľmi dôležité pre energetickú bezpečnosť.”

Sledujte na Twitteri energyinsider

READ  Microsoft experimentuje s ďalšími inováciami. To by mal ponúkať Windows 10

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close