Bývalý tréner Novaka Djokoviča si drží víťazstvo nad Rafaelom Nadalom

Marian Vajda a Novak Djokovič sa rozišli, keď Slovák druhý a pravdepodobne poslednýkrát vystúpil zo srbského tímu. Novak Marion vyhral 20 hlavných titulov ako jeho tréner, spolupracoval s ním od roku 2006 a vytvoril si hlboké priateľstvo, ktoré bude trvať navždy.

Keď hovoríme o svojich obľúbených momentoch v Novakovej lóži, Marion označila finále Wimbledonu 2011 za jeden zo svojich najpyšnejších momentov. Djokovič po neuveriteľnej sezóne dosiahol svoj prvý titul v All England Clube.

On je svet č. Rafael Nadal vyhral bitku o 1 pohár 6-4, 6-1, 1-6, 6-3 za dve hodiny a 28 minút. Djokovič zdolal Nadala a kvalifikoval sa na svetovú 25. priečku 1 od roku 1973. Bol to Novakov prvý titul na okruhu ATP, čím si predĺžil svoju najlepšiu sezónu a v roku 2011 zdvihol svoju ôsmu trofej z deviatich turnajov.

Srb sa stal piatym hráčom v Open ére, ktorý vyhral tituly na Australian Open a Wimbledone, splnil si svoje detské sny a vyhral svoju prvú wimbledonskú trofej. Nadal utrpel piatu prehru v tomto roku proti Djokovičovi, keď predtým vyhral 20 stretnutí vo Wimbledone, než položil ruky na Novaka.

Srb hral na vysokej úrovni v sete 2 a 4, aby si zabezpečil svoj tretí veľký titul z najvyššej pozície. Djokovič päťkrát brejkoval zo šiestich šancí a tri zo šiestich brejkbalov si zachránil, aby preťal cieľovú čiaru ako prvý.

Nadal zostal v kontakte do štyroch úderov. Novakovi sa darilo najmä v rozšírenejších výmenách po zásahu 27 winnerov a 12 nevynútených chýb. Obaja hráči boli pôsobiví v úvodných ôsmich zápasoch a navrátilci nemali žiadnu šancu.

Novak uzavrel deviaty gem esom a v ďalšom geme mal prvú šancu na brejk. Nadal pokazil forhendovú chybu a po 42 minútach zvýšil na 6:4.

Marián Vajda miloval víťazstvo Novaka Djokoviča vo Wimbledone v roku 2011 nad Rafaelom Nadalom.

Djokovič na začiatku druhého setu prehrával 30:0 a v druhom geme vystrelil forhend krížom cez kurt, aby si zobral brejk a zvýšil na 2:0.

Forhendovým winnerom v piatom geme Srb v ďalšom geme brejkol Španielku a set ukončil 6:1 so štyrmi víťaznými zápasmi v siedmich hrách. Nadal využil svoj prvý brejk na začiatku tretieho setu a usadil sa v lepšom rytme, keď uzavrel tretí gem s tromi víťazmi podania, aby si zabezpečil výhodu.

Rafa esom zvýšil na 4:1 a ďalšiu brejkovú šancu premenil po dvojchybe Novaka. Dvojnásobný víťaz Wimbledonu za stavu 5:1 spečatil dohodu za 30 minút a Force set číslo štyri.

Novak si hneď v úvode zachránil šancu na brejk a víťazným volejom v druhom zápase vytvoril dva brejkbaly. Djokovič sa po brilantnej rely držal na čele a nabral na sile. Nadal sa v treťom zápase prerušil a v ďalšom si udržal svoje podanie nezmenené za stavu 2:2, aby oživil svoje šance.

Po dvoch hodinách a 15 minútach si Novak pripísal len o dva zápasy viac ako Rafa a stále bol v dobrej pozícii na uzavretie dohody. Srb v siedmom zápase brejkol Španiela za 15 minút a dostal sa do vedenia 5:3.

Djokovič trafil víťaza z voleja o mečbal v deviatom zápase a prinútil Nadala oslavovať svoju prvú wimbledonskú trofej. „S Novakom bolo toľko neuveriteľných momentov. Ak by som mal vybrať jeden, ktorý sa mi páči najviac, bolo by to víťazstvo nad Rafaelom Nadalom vo finále Wimbledonu 2011.“

Toto je Novakovo prvé finále Wimbledonu a je svetovou č. Zobrať mu trón ATP 1. Federer a Nadal kraľujú rebríčku ATP od roku 2004 a Novak ukončil ich sériu po Wimbledone. „Za mňa môžem prvýkrát v kariére povedať, že trénujem popredného svetového hráča,“ povedal Marian Vajda.