Technológie

Bývalý velikán Nittany Lion David Taylor vyhráva Majstrovstvá sveta 2022 na olympijských hrách RTC Penn State a Belehrade, keďže tím USA dominuje

Univerzitný park, Pa. – Zápasový program Penn State Nittany Lion a Penn State Olympic RTC pomohli tímu USA ovládnuť majstrovstvá sveta v zápasení 2022 v srbskom Belehrade. S druhým titulom majstra sveta Davida Taylora, bývalého skvelého Nittanyho Liona vo váhe 86 kg, Penn State Olympic RTC postavila štyroch zápasníkov do tímu USA a všetci štyria skončili v prvej dvojke so zlatými a dvoma striebornými medailami.

Bývalý Nittany Lion David Taylor (86 kg) postúpil do finále MS 2022 tromi technickými pádmi v rade, keď v semifinále zdolal Kazachstanu Azamata Dauletbeka 11:0. Iránec Hassan Yastani sa stretol so Saradi v zápase o zlato. Po tom, čo zaostával za 1:0 neskoro v úvodnej tretine, Taylor skóroval na konci úvodnej tretiny a dostal sa do vedenia 2:1 do prestávky v polovici zápasu. Taylor dominoval v druhej tretine, nehovoriac o takedowne, jednom kroku von a ďalšom takedowne, aby dokončil zápas a vyhral 7-1. Taylor je teraz dvojnásobným majstrom sveta so zlatou medailou na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020.

Kyle Snyder (97 kg) postúpil do finále na MS tromi sobotňajšími víťazstvami. Do semifinále postúpil rozhodnutím a technickým pádom. V semifinále postúpil do zápasu o zlato výhrou 4:1 nad Iráncom Mohammaddozainom Mohammadianom. Vo finále sa stretol s Patyrbekom Sagulovom zo Slovenska. Snyder sa rýchlo ujal vedenia 2:0 proti Sakulovovi. Tretí bod pridal na ležke pre Sakulha a do prestávky viedol 3:0. Snyder v druhej tretine tlačil na súpera a pridal tri body v rade, keď sa prepracoval k výhre 6:0 a ďalšiemu titulu majstra sveta. Snyder má na konte tri svetové šampionáty spolu so zlatými a striebornými olympijskými medailami.

Bývalý Penn Stater Zane Retherford (70 kg) sa do finále do 70 kg prevalcoval tromi rozhodnutiami vrátane technického pádu a výhry 7:0 nad Gruzíncom Jurabi Ikopishvilim v semifinále. Vo finále proti Japoncovi Taishimu Narigunimu sa stal obeťou protiútoku a šnurovania nôh a prehral 10-0. Retherford zaznamenal skóre 4:1 a získal svetovú striebornú medailu 2022 z Belehradu. Medaila bola pre Retherforda prvou seniorskou medailou.

Thomas Gilman (57 kg) vstupuje do finále na MS s tromi víťazstvami v rade do 57 kg. Začal technickým pádom a víťazstvom, kým v semifinále porazil Wangao Zhu z Číny 8:2. Toto víťazstvo ho postavilo do zápasu o zlatú medailu proti Albáncovi Zelimkanovi Abakarovi. Vo finále Gilman upustil predčasný takedown a predčasne zaostal. Bronzová olympijská medailistka a majsterka sveta z roku 2021 sa snažila brániť, no tvrdo vybojovaný zápas prehrala 7:2. Z Belehradu odišiel ako svetový strieborný medailista z roku 2022, pričom svoj hardvér doplnil ako člen Penn State ORTC/NLWC.

Bexod Abdurachmonov (74 kg) zápasil za Uzbekistan a skončil piaty. Abdurachmonov, bronzový medailista z olympijských hier v Tokiu 2020, skončil celkovo 3:2, potom prehral v semifinále a potom sa prebojoval späť do zápasu o bronz, pričom ťažké rozhodnutie 5:3 prenechal Ukrajinec Vasil Mykhailo. Franklin Gomez (74 kg) a Jane Valencia (57 kg WFS) sa tiež kvalifikovali, aby reprezentovali Portoriko na podujatí.

Wrestlingový tím Nittany Lion vracia päť All-Američanov, štyroch národných šampiónov a hŕstku kvalifikantov NCAA na sezónu 2023. Penn State vyhráva svoj deviaty tímový šampionát NCAA z posledných 11 súťaží.

Family Clothesline predstavuje zápasovú sezónu Penn State 2022-23. Fanúšikovia Penn State sa vyzývajú, aby sledovali zápas Penn State Wrestling cez Twitter @pennstateWREST, facebookovú stránku Penn State Wrestling na www.facebook.com/pennstatewrestling a Instagram na www.instagram.com/pennstatewrest. Toto je štát Penn. Žije tu zápasenie.