Call of the Wild: Seattle Kraken dominuje Montreal Canadiens – Montreal

The Montreal Canadiens St. Louis Blues boli v pondelok večer šťastní, že sa dostali na ľad po tom, čo ukončili dlhý prehrávaný šmyk výhrou nad Blues. Na konci noci však neboli spokojní, pretože začali ďalšiu sériu prehier neuspokojivým výkonom proti Seattle Kraken, ktorý viedol k prehre 4:0.

Divoké kone

Canadiens mali v hroznej prvej tretine iba jeden vrchol a práve ten nechal fanúšikov čakať tucet zápasov. Juraj Slafkowski mal najlepšiu príležitosť na skórovanie za mesiac, keď sa prebil cez obranu Seattlu.

Slafkowski nabil do spodnej štrbiny a puk stále nezachytil, takže jeho strela bola neúspešná, pretože smerovala do chrániča Martina Jonesa. Napriek tomu bolo dobré vidieť, že Slafkowski dostal šancu a je to trochu zvýšenie sebavedomia.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Bola to najlepšia hra Slafkowského za mesiac. Dobre skákal. Dobre sledoval puk. Zdalo sa, že to chce; Buďte zasnúbení, hľadajte drámu namiesto toho, aby ste dúfali, že príde k vám.

čítaj viac:

Montreal Canadiens sa vrátili a porazili St. Louis Blues (7. januára 2023)

Prečítajte si ďalej:

Ellen DeGeneres zdieľa video zo záplavy domov v Kalifornii: „Je to šialené“

Slafkowski pomohol svojej úlohe krídelníka pri výpadoch.

Treba tiež poznamenať, že Slafkowski už pomerne dlho nesurfuje na otvorenom ľade. To bola veľká obava pred mesiacom, keď bol štvrtýkrát v sezóne zaslepený kvôli veľkému hitu. Ak nemôže zostať zdravý, nemôže napredovať.

Slafkowski nemá v posledných 12 zápasoch žiadne góly, sedem striel a 31-percentný podiel. Je to brúska NHL, ktorá sa hrá každý druhý večer. Najmä pre hráča z Fínska mala jeho pravidelná sezóna v minulom roku 31 zápasov, aj keď pridal play-off a medzinárodné podujatia.

Pre slovenského nováčika to bolo v poslednom čase ťažké, ale ak sa v jeho hre občas objaví iskra, ako to bolo v pondelok večer, je tu nádej, že napreduje; Že nestagnuje.

Bolo to ako zlepšenie.

Divoké kozy

V lige sa hovorí, že Joel Edmondson stojí za výber v prvom kole draftu. Každý týždeň sa šušká, že sa o neho zaujíma Edmonton Oilers. Ak sa to má stať, musí sa to stať čoskoro.

Edmondson tu v NHL nezažil najlepšiu sezónu. Na začiatku prvej tretiny boli David Chaward a Edmondson spolu, keď sa hlavný tréner snažil spojiť skúsených hráčov, aby zistili, či by mohli byť zastavujúcou dvojicou.

čítaj viac:

New York Rangers nastúpia proti Montrealu Canadiens, pokoria k víťazstvu 4:1 (5. januára 2023)

Na úpätí Utahu sa neustále objavujú záhadné antény a nikto nevie prečo

Savard bol zasiahnutý blízko modrej čiary a Edmondson trafil prihrávku krížom cez ľad pred sieť v hre bang-bang-bang, vďaka ktorej každý Kanaďan vyzeral ako v nižšej lige.

Dunn du Korte du Tolvanan mal 5. miesto a Seattle bol na ceste. Bolo šokujúce, aké to bolo ľahké a ako dominantný bol tento tím druhého ročníka nad Kanaďanmi. V polovici prvej tretiny boli strely na bránu 13:1 pre Krakena.

Kanaďania ešte neboli ani v ringu. Na konci prvej tretiny boli strely 19:6 v Seattli. Skóre bolo 3:0. Edmondson a Savard obaja sedeli prvý polčas. Hra je v podstate ukončená.

Kliknutím spustíte video: 'Call of the Wild'

Volanie divočiny

Na ich obranu, súpiska sa v týchto dňoch s početnými zraneniami stenčuje. V tíme bude chýbať aj Kaiden Kuhle, ktorý je dva mesiace mimo hry so zranením kolena. Chýba im aj Mike Matheson, ktorý opäť začal korčuľovať.

Takto prebieha rekonštrukcia. Nie veľa z nich je úspešných. Dôležité je, aby sa hráči naďalej učili a mali prostredie, ktoré podporuje ich rast. Martin St. Louis je na to ideálny hlavný tréner.

čítaj viac:

Tréner Montreal Canadiens Martin St. Louis na 3-ročné predĺženie

Zlaté glóbusy 2023: Pozrite sa, čo mali hviezdy oblečené na červenom koberci

Blue Line má päť nových básní, takže toto je očividne recept na problémy. Títo mladí zadáci budú v budúcej sezóne lepší a klub ako celok bude v budúcej sezóne lepší s prílevom vzrušujúcich mladých vyhliadok.

Aj keď sa to možno nezdá, táto sezóna je už teraz oveľa lepšia ako tá minulá. Canadiens na tempe 70-bodovej sezóny; V sezóne 2021-22 skončil Montreal len s 55 bodmi. Bol to obrovský skok. Budúci rok budú ešte lepšie.

Divoké karty

Kanaďania uskutočnili tiesňové volanie v pondelok popoludní. Je to ďalší moment, kedy je klub vďačný, že má v Lavale tím American Hockey League. Keby bola pobočka v Newfoundlande, nemala by záložného brankára.

Jake Allen sa v nedeľu na tréningu zranil, no do poslednej chvíle nebolo jasné, že nebude posilou v zápase. Caden Primeau ako záloha Samuela Montembaulta dorazil k obruči práve včas.

Brankár Montrealu Canadiens Sam Montembalt (35) zachraňuje Jordana Eberleho (7) zo Seattlu Krakena počas druhej tretiny hokejovej NHL, v pondelok 9. januára 2023 v Montreale.