Cameron Norie je jeden zápas od druhého titulu v kariére po tom, čo skončil vo finále Lyon Open.

Nori, prvý nasadený turnaj, vyhral set 6-2 5-7 6-4 a v sobotu si vo finále narazil na Slováka Alexa Molkona.

Britt zaznamenal pri svojom prvom podaní 67 % a v úvodnom sete predviedol solídny výkon. Rooney v semifinále vyrovnal a premenil všetky svoje brejkbaly, aby pohrozil návratom z druhého miesta.

Nakoniec Norie našiel inú výbavu a v treťom sete predviedla sterlingovú parádu, aby spečatila víťazstvo a udržala si tempo pre druhý titul v kariére.

Tento 26-ročný hráč vyhral svoj jediný súťažný titul na ATP Tour v roku 2021, keď porazil Nicolasa Basilashviliho a získal titul Indian Wells Masters.

Keďže sa finále Lyon Open blíži ku koncu, Nori chce teraz do svojho kabinetu pridať ďalšie striebro.

Vlani sa rodák z Johannesburgu dostal do finále v Lyone, no v dvoch setoch prehral 6:3 6:3 so Stefanosom Tsitsipasom.

„Dokončenie zápasu nebolo vždy jednoduché. Odstúpil som v druhom zápase a potom som ľahko obdaroval pár. Bol som vo vnútri veľmi šialený, ale dokázal som zložiť hudbu,“ povedal Nori vo svojom rozhovore na kurte.

„Povedal som si, aby som bol pozitívny. V posledných dvoch zápasoch som mohol odohrať dva najlepšie zápasy zápasu.“

Molkan, ktorý sa vo finále stretne s Norim, je momentálne na 46. mieste vo svetovom rebríčku a vráti sa do sobotňajšej show po víťazstve nad Alexom de Minarom, Federicom Correom, Karenom Kachchanovom a seniorom O-Wilbridgeom Tsongom.

Tento 24-ročný hráč povedal, že sa stal profesionálom v roku 2015, a napriek tomu, že je spiatočníkom proti britskému top miestu, nemožno ho podceňovať.

čítaj viac: Roland Garros WTA Preview: Očakávajte neočakávané napriek špičkovej forme Iga Swiateka

READ  Ukážka: Maccabi Haifa vs. Slovan Bratislava - predpoveď, tímové novinky, zostavy