šport

Canadiens nepotrebujú Bedarda na úspešnú prestavbu

Viem, čo si myslíš: na dovolenke som stratil toľko mozgových buniek! Možno máš pravdu, ale keď na to príde Connor Bedard Draftovať ho môže iba jeden tím. Montreal Canadiens môže byť tým tímom, ale nevyhrá draftovú lotériu. Ak ho nevyhrajú, nezískajú Bedarda a mali by sa zamerať na iného draftovaného, ​​o ktorom si myslia, že môže tímu v budúcnosti pomôcť. Povedať, že ho Habs nepotrebujú, je trochu hlúpe. Každá franšíza potrebuje hráča ako on, no oni ho nepotrebujú Konkrétne Vybudujte úspešný tím. Tu je návod, ako by sa tento tím dal vybudovať bez Bedarda.

Bedard bol v drafte celkovo jasnou voľbou

Ak niekto pochybuje o tom, či by mal byť Bedard celkovo vybraný ako prvý, potom Majstrovstvá sveta juniorov (WJC) Mal ukončiť tieto pochybnosti. Viedol súťaž s 23 bodmi v siedmich zápasoch, pričom viedol každú ofenzívnu kategóriu vrátane deviatich gólov, 14 asistencií a plus/mínus plus-14. Po tom, čo tím Kanady prehral svoj prvý zápas s Českom, sa Bedard vyrovnal Kanaďanovi Joshuovi Royovi a záujemcovi Dallas Stars Loganom Stankovenom. sa zmenil na jednu z týchto línií Najdominantnejšie trio v histórii WJC. Pod vedením Bedarda získali body jeden, štyri a päť, pričom Bedard viac ako dvojnásobok bodov získal Stancoven a Roy, ktorí dosiahli po 11 a o deväť viac ako strelec číslo dva. Logan Cooley Ameriky.

Connor Bedard, tím Kanady (Foto: Minas Panagiotakis/Getty Images)

Samozrejme, nemôžete sa len pozerať na WJC, aby ste posúdili hráča, a nemusíte sa pozerať ďaleko, aby ste videli, ako je Bedard v tomto hlbokom drafte hlavou a ramenami nad ostatnými. V 31 zápasoch s Reginou Pats z Western Hockey League (WHL) má na konte 78 bodov a 36 gólov a v 57 zápasoch má tempo 66 gólov a 158 bodov. Má všetky schopnosti, ktoré od hráča chcete. Je to skvelý korčuliar, strelec a prihrávač, dobrý v prechode, má malý čip na ramene a hrá solídne v defenzíve. Je spravodlivé tvrdiť, že je talentom novej generácie, aby vstúpil do NHL a že bude dominovať v nasledujúcich rokoch; Ktorýkoľvek tím ho draftuje, okamžite zmení budúcnosť ich franšízy.

READ  Športové slipy - doba Tchaj-pej

Canadiens potrebujú pomoc pri zostavovaní Bedarda

Canadiens skončili v sezóne 2021-22 na poslednom mieste a vyhrali draftovú lotériu, aby získali prvý celkový výber. Draftovali slovenského útočníka Juraja Slafkowského Považovaný za priemerný draft kvôli nedostatku jasného prvého celkového výberu. Shane Wright bol ponúkaný ako najlepší výber, ale Slafkowski a Cooley mali lepšie sezóny a celkovo sa dostali na prvé miesto. Nakoniec bol Wright draftovaný celkovo štvrtý a Cooley tretí, pričom obranca New Jersey Devils Simon Nemec skončil celkovo druhý. Kanaďania predvádzajú v tejto sezóne lepší hokej a majú tendenciu vypadnúť z poslednej päťky a skončiť šiesty alebo siedmy.

Súvisiace: V centre pozornosti je kanadský GM Hughes v hre Habs-Panthers


Najnovšie správy a výber


S hromadiacimi sa zraneniami a blížiacim sa termínom výmeny (DTL) by Montreal mohol prehrať viac zápasov a začať klesať v rebríčku. Ale preskočiť päť tímov, ktoré urobia kroky na predaj v TDL, bude náročná úloha. Je ťažké uveriť, že diskutujeme o preskakujúcich tímoch, aby skončili bližšie dole ako hore, ale taká je povaha situácie Habs a to, aké dôležité je rozvíjať hráča, akým je Bedard. Aby mali Canadiens najväčšiu šancu ho draftovať, musia prehrať ešte niekoľko zápasov a dúfať, že tímy za nimi pokračujú v masívnej víťaznej sérii. Či už spadnú do spodnej päťky, alebo zostanú tam, kde sú, budú musieť vyhrať v lotérii, aby získali top draft, a to bude ťažké. Šance sú dosť nízke; Je tu šanca, ale veľmi malá.

Canadiens majú šancu vychovať dvoch špičkových hráčov

Pri uzávierke výmeny v minulej sezóne vymenil generálny manažér (GM) Canadiens Kent Hughes obrancu Bena Chiarota do Floridy Panthers. Nechránený výber v prvom kole V tohtoročnom drafte. Florida hľadela na dlhú sériu play-off a chystala sa byť dlhoročným kandidátom na Stanleyho pohár; Rýchly posun vpred do tejto sezóny a Panthers teraz bojujú o to, aby sa dokonca dostali do play-off. Ak sa NHL v polovici januára vypne, Canadiens draftujú siedmy a Panthers 12., čo dáva Habs šancu vybrať si prvého a druhého v draftovej lotérii. Tento scenár vyžaduje zázrak, ale je to možné; Montreal si pravdepodobne vyberie šieste alebo siedme miesto a Panthers 11. alebo 12. miesto.

Kent Hughes, generálny riaditeľ Montrealu Canadiens
Kent Hughes, generálny manažér Montreal Canadiens (Foto: Minas Panagiotakis/Getty Images)

READ  Tímová jazda do Åre na Vlhovej, vládny let

Ak sa na drafte 2023 nič nezmení, Canadiens by mohli vyprodukovať dvoch najlepších 12 hráčov v tom, čo sa považuje za jeden z najhlbších draftov v poslednej dobe. Bedarda však draftovať nebudú, takže budú musieť vybrať najlepšieho dostupného hráča na oboch postoch. Tohtoročná päťka sú talenty, ktoré menia hru. Dalo by sa tvrdiť, že medzi prvými šiestimi až desiatimi by určite mohli byť hráči z elitnej NHL, teda typ hráča, ktorého potrebujú, aby urobili ďalší krok pri ich prestavbe.

Podľa Hokejoví spisovatelia Poradie návrhuCanadiens by mohli draftovať Zacha Bensona z Winnipegu ICE ako šiesteho útočníka WHL a ak by skončili siedmi, mohli by draftovať útočníka Eduarda Salea z Českej republiky. S výberom Floridy by si mohli vybrať Rileyho Heitta z WHL Prince George Cougars na 11. miesto alebo ľavého krídelníka Colbyho Barlowa z Owen Sound Attack z Ontario Hockey League (OHL) na 12. miesto. Napokon ľavé krídlo Andrew Crystal z WHL Kelowna Rockets alebo center Dalibor Dvorský z AIK HockeyAllsvenskan budú k dispozícii v šiestich alebo siedmich.

Canadiens majú niekoľko možností, ako pomôcť pri ich prestavbe, a väčšina z nich plánuje byť špičkovým hráčom pre elitných hráčov NHL. Toto sú elitní hráči, ktorých Montreal vo svojej organizácii potrebuje, a ak sa im podarí dostať sa do prvej päťky, jedného majú zaručeného. Ak zostanú tam, kde sú, určite získajú špičkového hráča, ale nie elitného, ​​ale to neznamená, že nebudú mať úspešnú prestavbu – znamená to len, že to môže trvať dlho. . Ak si hokejoví bohovia posvietia na Habs a dostanú Bedarda, prestavba sa nepochybne urýchli. Fanúšikovia Hubs, začnite sa modliť.


Preskúmajte všetko o hokeji s THW’s Hockeypedia Stránky.

Hokejoví spisovatelia Hockeypedia 800x120


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close