najnovšie správy

Čaputová: Je prirodzené, že vláda hľadá ľudí, ktorým môže dôverovať

V prípade prepustenia hláv štátnych inštitúcií sa domnieva, že určité drastické opatrenia súčasnej vlády boli úplne opodstatnené.

Ak má byť vláda zodpovedná za účinné vykonávanie svojich rozhodnutí na miestnej a miestnej úrovni, má zmysel, že vyhľadáva ľudí, na ktorých sa môže spoľahnúť a vyžaduje od nich primeranú zodpovednosť. Prezident SR Zuzana Čaputová to uviedla v diskusnom programe RTVS Sobotné zmenyy, pričom uviedla, že to isté urobili aj predchádzajúce vlády.

„Nie je neobvyklé pristupovať k výberu vedúcich okresných úradov týmto spôsobom,“ dodala Čaputová v časti diskusie týkajúcej sa rizika úmyselného politického vymenovania. V prípade prepustenia vedúcich verejných inštitúcií sa domnieva, že určité drastické opatrenia súčasnej vlády boli absolútne opodstatnené vzhľadom na vážne podozrenia, ktoré sa vyskytli v prípade určitých zástupcov verejných podnikov.

„V každom prípade je dobré, že dôvody zmeny sa uvádzajú počas výziev a zmien pozície vedúcich predstaviteľov štátnych inštitúcií, takže niet pochýb o účele tohto prístupu.“ povedal prezident.

„Samozrejme, keď je mandát dočasný, je potrebné použiť tento mandát na prípravu transparentného výberového konania, ktoré umožní výber najlepšieho kandidáta,“ dodala hlava štátu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close