šport

Čas, keď som narazil na dve byvolie lode v tranzitných uličkách

Buffalo Pills Fever Now v západnom New Yorku. Tím bol vždy na vrchole myslenia Buffaloes, ale počas posledných troch sezón sa nevyhnutne ďalej rozrástol.

Na druhej strane byvolie šable išli iným smerom. To je to, čo treba hrať bez play-off 11 rokov.

Ale koncom 90. rokov a v polovici 21. storočia boli šable takmer vždy škrtené bankovkami, čo prekonalo aj roky 2006 a 2007.

Bol som väčší fanúšik Supers ako fanúšik rastúcich účtov. Mojou prvou hokejovou spomienkou bol Stanley Cup v roku 1999. Potom ešte dve vystúpenia v play-off. Hádam to tak bude vždy.

Sabres je v zmätku, pretože jeho majitelia Ricas sú spútaní a budúcnosť byvolieho tímu je neistá. Objavili sa úvahy o presťahovaní tímu, no NHL prevzala kontrolu nad vlastníctvom a odmietla im dovoliť opustiť byvola. Tom Golicano nakoniec kúpil tím v roku 2003.

Nemal som možnosť často behať s hráčmi Sabres, ale raz som to urobil ako mladý tínedžer v roku 2003, noc alebo dve pred uzávierkou obchodovania v NHL.

Sabres boli v danej sezóne jedným z najhorších tímov v lige, no vedúcim hráčom na ich zozname bol Miroslav Šatan. Myšlienka je taká, že Satana nechcú za nič stratiť, no v roku 2003 ani 2004 nebol vymenený. Po roku 2004 odišiel zo Supers.

V tom čase Sabres získal Daniela Fryera výmenou za Chrisa Crotona.

Večer alebo dve pred termínom som išiel do Transit Lance hodiť si s otcom loptu. Keď sme išli na recepciu, videli sme Miroslava Šatana a potom obrancu Sabres Radoslava Hekleyho.

Hegel odohral v tejto sezóne za Sabres iba 14 zápasov (Rochester American Call Up), no podobne ako Šatan bol aj slovenským hokejistom.

Muž za stolom povedal Satanovi: „Takže ťa uvidím v utorok?“ Pamätám si, že som si z toho robil srandu. Kedy bol termín obchodovania. Satan sa posmieval a povedal, že nevie.

READ  Belinda Bencic plánuje rozdeliť svoj dar vo výške 10 000 dolárov do piatich útulkov pre psov

Pamätám si, že Hegel bol ticho a dovolil Mirovi hovoriť. Satan mi povedal ahoj, pár sekúnd sa rozprával a potom išiel svojou cestou.

Neviem prečo, ale ten moment vo mne vždy zostal. Beh s dvoma hráčmi Sabres v tejto situácii bol fantastický.

Brankárske masky Buffalo Sabres

Kapitáni Buffalo Sabres od roku 2000

Pozrite sa na to: 100 herných denníkov a príbehy za nimi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close