Technológie

CD developer Project RED tvrdí, že Cyberpunk 2077 by potreboval ďalších 4-5 mesiacov vývoja

Čakáme veľa chrobákov?

Najskôr to bol apríl 2020, potom september 2020, potom november 2020 a teraz je to 10. december 2020. Takto boli stanovené dátumy vydania očakávanej RPG hry od štúdia CD Projekt RED Cyberpunk 2077. v následnom konferenčnom rozhovore s investormi uviedol ako hlavný dôvod tohto odkladu optimalizáciu konzolových verzií.

Zdá sa však, že hra je veľmi vzdialená 100%. Je známe, že štúdio je v posledných týždňoch v „chrumkavom“ režime a 100-hodinové pracovné týždne sú bežnou súčasťou života štúdia. No to asi nebude stačiť.

Po oznámení odkladu niekto na sociálnej sieti Reddit zažaloval niekoho, kto o sebe tvrdil, že je vývojár zo štúdia CD Projekt RED. A prakticky povedal, že okrem toho, že hráči budú mať obrovský Day 1 Patch (ktorý je dnes už štandardom), bude hra potrebovať ďalších 4-5 mesiacov vývoja, aby bola stopercentne dokončená, ako hráči očakávajú.

Zároveň dodal, že oznámenie o ZLATOM štatúte hry, ktoré sa uskutočnilo pred mesiacom, mnohých členov štúdia prekvapilo a že aj keby bola hra v dobrom stave, vývojári by potrebovali viac času. Štúdio však očakáva, že hra bude prijatá veľmi pozitívne a bude to skvelá hra, ale „trochu viac času a lepšieho plánovania a mohli by sme očakávať hru, ktorá by mala status majstrovského diela“.

Samozrejme, každý z nás na sociálnych sieťach môže tvrdiť, že je vývojárom CD Projekt RED CD, takže používatelia boli voči jeho správe skeptickí. Až do okamihu, keď herný novinár Jason Schreier zo svojich vlastných zdrojov nepotvrdil, že bol skutočne vývojárom poľského štúdia a že sa k nemu dostali rovnaké informácie.

Nie sú to teda najlepšie možné správy a dúfame, že hra príde k hráčom v čo najlepšej kondícii. Je však zrejmé, že CD Project chce mať hru vydanú do konca tohto kalendárneho roka.

READ  Nová séria Samsung Galaxy S21 - poznáme už takmer všetky technické špecifikácie, hovorí sa aj o modernejšom dizajne

Cyberpunk 2077 prichádza 10. decembra 2020 na PC, aktuálnych konzolách a konzolách novej generácie.

Zdroj: NeoGAF

Páči sa vám tento článok? Zdieľaj to!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close