Veda

CDC aktualizuje pokyny k maskám a odporúča, aby ich niektorí očkovaní ľudia opäť nosili v uzavretých priestoroch

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčané Američania v utorok úplne zaočkovali v niektorých častiach krajiny so „značným alebo vysokým prenosom“ COVID-19 V interiéroch sa musíte vrátiť s maskami s odvolaním sa na nové údaje o vysoko nákazlivom variante Delta.

CDC tiež uviedlo, že masky by mali byť povinné pre všetkých v školách K-12, pričom naliehavo vyzýva triedy, aby sa do tried vracali dennou formou, osobne „s vhodnými stratégiami zadržiavania“. Agentúra odporúča všetkým očkovaným osobám, aby zvážili nosenie masky, ak niekto v ich domácnosti nemôže byť chránený vakcínou, napríklad tí s oslabeným imunitným systémom alebo deti, ktoré sú príliš mladé na to, aby dostali výstrel, aj keď je úroveň prenosu akákoľvek. v ich komunite.

Nové usmernenia prichádzajú s tým, ako sa rastúci počet miestnych a štátnych zdravotných úradníkov vrátil k povinným maskám v interiéri, pričom prípady vírusu už sú medzi Američanmi. Podľa 63% amerických krajov má v súčasnosti „vysokú“ alebo „podstatnú“ prevalenciu vírusu CDC.

Okrem autobusov, lietadiel a iných foriem verejnej dopravy, ktoré sa riadia mandátom masky Bidenovej administratívy, nie je usmernenie CDC záväzné pre väčšinu miestnych úradníkov alebo súkromných spoločností a inštitúcií. Niektoré štáty tiež urobili zakázané Miestne orgány uložením vlastných mandátov na masky.

Zrušenie používania masky v interiéri agentúry však pravdepodobne prinúti niektoré spoločnosti a školy zrevidovať svoje pravidlá vzhľadom na prepuknutie ochorenia COVID-19 v niektorých častiach krajiny.


CDC aktualizuje svoje pokyny k maskám

07:47

Na základe odporúčaní CDC sa od stredy budú v Bielom dome opäť vyžadovať masky. Aktualizované údaje CDC zistili podstatné prenosové rýchlosti vo Washingtone, DC

Kancelária ošetrujúceho lekára tiež v správe, ktorú získala CBS News, uvádza, že členovia domu budú musieť pokračovať v nosení rúšok v budovách domu v D.C.

Asi šesť z desiatich dospelých v USA bolo úplne očkovaných proti COVID-19, podľa CDC. Aj keď sa tempo hľadania Američanov od začiatku očkovania neznížilo, priemerná prvá dávka sa v posledných týždňoch postupne zvyšovala, vrátane niektorých štátov s najvyšším výskytom ochorenia COVID-19. .

Valensky uznal, že nové odporúčania maskovania nebudú „vítanou správou“ pre očkovaných Američanov a dodal, že rozhodnutie „nebolo brané na ľahkú váhu“.

„Naozaj si myslím, že maskovanie práve teraz, najmä pre ľudí, ktorí neboli očkovaní, je dočasným opatrením. Čo skutočne musíme urobiť, aby sme znížili tieto prenosy v oblastiach s vysokým prenosom? Očkovať sa musí stále viac ľudí a medzitým používajte masky, “povedala.

sprievodca maskou
Ľudia nakupujú v obchode s potravinami v Los Angeles, aby 23. júla 2021 presadili nosenie masiek.

Chris Delmas / AFP cez Getty


Federálni zdravotnícki predstavitelia trvajú niekoľko mesiacov na tom, že ich usmernenia umožňujú miestnu „flexibilitu“ pri rozhodovaní, či sú masky potrebné v častiach krajiny, kde hrozí nákaza vírusom.

Od oslavy „oslobodenia od vírusu“ 4. júla v Bielom dome však Bidenova administratíva čelí čoraz väčším výzvam na zvýšenie obmedzení verzie delta, pretože predstavuje takmer všetky prípady vírusu. niektoré oblasti krajiny.

Rastúci počet vedeckých výskumov v posledných týždňoch poukazuje na potenciálne riziká variantu delta vrátane takzvaných „prípadov“.Crack„Infekcia u plne očkovaných ľudí.

Federálne financovaná štúdia výskumníkov Metodická nemocnica v Houstone, ktorý ešte nebol recenzovaný, zistil, že delta variant spôsobuje „výrazne vyšší podiel prípadov úspešnosti vakcíny“ ako ostatné cirkulujúce mutantné kmene vírusu. Ďalší predtlač podporený Národnými ústavmi zdravia od vedcov z Baylor College of Medicine odhalila vypuknutie vírusu u niektorých plne očkovaných účastníkov na svadbe vonku.

Dr. Anthony Fauci, prezidentov hlavný lekársky poradca, počas víkendu odhalil, že vrátenie masky späť pre plne zaočkovaných Američanov bolo v rozhovore „v aktívnom zvážení“. CNN.

Informoval o tom v pondelok Biely dom súčasné obmedzenia Bude naďalej citovať obavy z verzie Delta pre medzinárodných cestovateľov a nárast prípadov medzi neočkovanými Američanmi. V utorok prezident Biden vyzval Američanov, aby sa riadili novými odporúčaniami, a vo štvrtok prisľúbil, že dokončí „ďalšie kroky“ v rámci očkovania administratívy zo strany administratívy.

„Očakávam, že sa budú riadiť všetkými Američanmi žijúcimi v oblastiach, na ktoré sa vzťahujú usmernenia CDC; keď do týchto oblastí cestujem, určite to urobím,“ uviedol prezident vo vyhlásení. Vyhlásenie.

Jeho predchodca mal s krokom CDC ostrý problém. Bývalý prezident Trump vo vyhlásení v utorok večer uviedol: „Nevrátime sa. Nebudeme nútiť naše deti nosiť masky. Joe Biden a jeho administratíva sa z minulého roka nič nedozvedeli. Statoční Američania sa naučili žiť bezpečne a zodpovedne a bojovať späť. Nevzdávajte sa COVIDU. Nevracajte sa! Prečo demokrati nedôverujú vede? Nedovoľte, aby sa to stalo našim deťom alebo našej krajine. “

Pán Biden je tiež vo štvrtok Očakáva sa, že oznámi nové pokyny pre federálnych zamestnancov. Ukážka distribuovaná v utorok federálnym pracovníkom uviedla, že všetci federálni zamestnanci, dodávatelia a návštevníci v „oblastiach podstatného alebo vysokého prenosu komunitou“ budú povinní nosiť masky bez ohľadu na to, či boli očkovaní alebo nie. Zamestnanci, ktorí nie sú očkovaní, budú tiež musieť udržiavať sociálny odstup od ostatných. Zamestnanci Bieleho domu budú musieť nosiť masky bez ohľadu na stav očkovania. Pán Biden tiež zvažuje zavedenie rutinných testov pre neočkovaných federálnych pracovníkov.

Ministerstvo pre záležitosti veteránov sa v pondelok stalo prvou federálnou agentúrou je potrebné Tajomník VA oznámil, že všetok zdravotnícky personál bude musieť byť počas nasledujúcich ôsmich týždňov kompletne očkovaný.

Nancy Cordes, Weijia Jiang a Kristin Brown prispeli hlásením.

READ  Maine CDC otvára v Auguste kliniku na očkovaciu látku COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close