Veda

CDC: Chrípková sezóna sa začína zmierňovať po brutálnom začiatku, ktorý zahŕňal najmenej 12 000 úmrtí

Chrípka alebo šírenie chrípky začalo v mnohých oblastiach ustupovať po celej Amerike Niekoľko nemocníc hlásilo v tejto sezóne abnormálne vysoké počty hospitalizácií v súvislosti s chrípkou.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) uvádza počet prípadov súvisiacich s chrípkou prijatý do nemocnice Percento návštev ordinácií lekárov v súvislosti s chrípkou klesalo druhý týždeň po sebe, po podobnom poklese v troch po sebe nasledujúcich týždňoch.

Zdravotnícki predstavitelia v piatok uviedli, že 6,3 % ambulantných lekárskych návštev minulý týždeň bolo spôsobených ochoreniami podobnými chrípke, čo je pokles zo 7,5 % pred mesiacom.

Pohľad na nápis ústredia Centra pre kontrolu chorôb je 6. augusta 2022 v Atlante, Georgia, Spojené štáty americké.
(Nathan Posner / Anadolu Agency cez Getty Images)

„Vyzerá to tak, že pri tejto prvej vlne (chrípkovej) aktivity sme pravdepodobne videli to najhoršie,“ povedala Lynette Brummerová z CDC, vedúca tímu CDC pre sledovanie chrípky v domácnostiach.

CDC hovorí, že respiračný vírus sa môže šíriť týždne, „možno aj mesiace“: správa

Napriek týždennému poklesu Brammer vyzval ľudí, aby zostali ostražití a dodržiavali postupy zdravotnej bezpečnosti, keďže údaje CDC naznačujú „vysokú alebo veľmi vysokú“ chrípkovú aktivitu v 45 štátoch.

„Nie je koniec,“ varoval Brummer.

Dr William Schaffner, špecialista na infekčné choroby z Vanderbilt University, opísal nedávny trend ako pozorovateľný, ale nie predvídateľný. šírenie chrípky túto sezónu.

„Vírusy vás radi prinútia vyzerať hlúpo, keď predpovedáte, čo urobia,“ povedal.

USA uvoľňujú liek na chrípku na predpis zo strategických národných zásob

Vakcíny proti chrípke sú v piatok 28. októbra 2022 v Lynnwoode v Kalifornii uchovávané v komunitnom centre Blue Shield of LA Care a California Promise Health Plans.

Vakcíny proti chrípke sú v piatok 28. októbra 2022 v Lynnwoode v Kalifornii uchovávané v komunitnom centre Blue Shield of LA Care a California Promise Health Plans.
(AP Photo/Mark J. Terrill)

Ročná chrípková sezóna sa tradične začína v decembri alebo januári a trvá niekoľko týždňov alebo mesiacov, kým symptómy podobné chrípke u bežnej populácie vymiznú.

READ  Ďalšie uvedenie NASA na trh: Kedy sa pozerať

Súčasná chrípková sezóna sa však začala začiatkom novembra a jej šírenie pokračuje pandémia ochorenia covid a zvýšenie respiračného syncytiálneho vírusu alebo RSV.

„Veľké obavy“: Invazívne prípady streptokokovej skupiny A stúpajú v niektorých častiach USA – CDC vyšetruje

Nápis vyzývajúci ľudí, aby nosili masky v spoločnom komplexe Clark County-City ISO-Q (izolácia a karanténa) v Las Vegas na parkovisku Cashman Center 13. apríla 2020 v Las Vegas, Nevada.

Nápis vyzývajúci ľudí, aby nosili masky v spoločnom komplexe Clark County-City ISO-Q (izolácia a karanténa) v Las Vegas na parkovisku Cashman Center 13. apríla 2020 v Las Vegas, Nevada.
(Ethan Miller / Getty Images)

CDC odhaduje, že od 1. októbra 2022 do 17. decembra 2022 bude v USA 190 000 až 400 000 hospitalizácií a najmenej 12 000 úmrtí na chrípku. Na týchto úmrtiach je zapojených najmenej 17 detí.

Pokiaľ ide o svoje odhady kumulatívnej záťaže chrípky, CDC povedal: „CDC nepozná presný počet ľudí, ktorí boli chorí a postihnutí chrípkou, pretože chrípka nie je vo väčšine oblastí Spojených štátov choroba, ktorá by sa mala hlásiť.“ „Tieto čísla sa však odhadujú pomocou matematického modelu založeného na laboratórne potvrdených mierach. Kumulatívne bremeno chrípky je odhad počtu ľudí, ktorí ochoreli poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, boli videní, hospitalizovaní alebo zomreli na chrípku. výsledky v danom časovom rámci.“

Kliknutím sem získate aplikáciu Fox News

CDC odhaduje, že v roku 2021 bude 100 000 hospitalizácií súvisiacich s chrípkou a 5 000 úmrtia na chrípku v Amerike

CDC odporúča očkovať sa proti chrípke každému, kto má aspoň 6 mesiacov alebo viac.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close