Veda

CDC hovorí, že vnútorné masky sa odporúčajú v 9 okresoch NJ s „vysokým“ rizikom COVID

Aktualizácia: Požiadavka na masku sa obnovuje, keď v niektorých školských obvodoch NJ pribúda prípadov COVID

Po prvýkrát od federálnej vlády boli masky odporúčané pre vnútorné verejné miesta a verejnú dopravu v deviatich okresoch New Jersey COVID-19 Smernice o rizikách boli aktualizované vo februári.

Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb povýšené na deväť okresov Počet prípadov neustále pribúda, keďže štát má „vysoké“ riziko prenosu COVID-19. New Jersey v piatok potvrdilo 5309 pozitívnych testovPrvýkrát od konca januára bolo počas zimnej omikrónovej vlny hlásených viac ako 5000 prípadov.

Podľa metrík CDC medzi okresy s „vysokým“ rizikom patria Atlantik, Burlington, Camden, Cape May, Gloucester, Monmouth, Morris, Ocean a Sussex.

V kategórii stredného rizika je jedenásť okresov: Bergen, Essex, Hudson, Hunterdon, Mercer, Middlesex, Passack, Salem, Somerset a Union. Warren County patrí do kategórie stredného rizika. Masky sa neodporúčajú v stredných a nízkych oblastiach.

guvernér Phil Murphy Koniec Zostávajúce celoštátne masky povinné pre školy A verejná doprava v marci Keď je ohmrónová vlna uvoľnená. Ešte minulý mesiac povedal, že si nepredstavuje návrat k celoštátnym pravidlám pre masky alebo iným obmedzeniam.

Murphyho úrad v piatok popoludní okamžite nereagoval na žiadosť o komentár k deviatim okresom s vysokým rizikom prenosu.

Revidované metriky CDC predstavené vo februári zohľadňujú počet hospitalizácií a počet prípadov podľa populácie za posledných sedem dní spolu s kapacitou nemocníc.

Ku štvrtkovej noci bolo v 71 nemocniciach v New Jersey 727 pacientov s potvrdeným alebo suspektným koronavírusom, v porovnaní so 16 pacientmi minulú noc. Napriek tomu je počet hospitalizovaných koronavírusov oveľa nižší, ako keď vyvrcholili 10. januára, na 6 089 počas vlny Omicron.

Priemerný počet potvrdených pozitívnych testov za sedem dní v štáte sa v piatok zvýšil na 3 453, čo je o 39 % viac ako pred týždňom a o 136 % pred mesiacom. Počet prípadov za posledný mesiac neustále pribúda, napriek obavám, že rozšírená dostupnosť domácich rýchlych testov je nekontrolovateľná, pretože zdravotnícke orgány nie sú informované.

READ  Rusko plánuje po opustení ISS vypustiť vlastnú vesmírnu stanicu

V New Jersey sa kmeň BA.2 COVID-19 šíri už niekoľko týždňov, avšak koncom januára nižšou rýchlosťou ako rozšírený nárast Omicron koncom roka 2021. Najnovší kmeň vírusu sa zrejme šíri ľahšie, ale nespôsobuje vážnejšie ochorenia.

Spisovateľ zamestnancov NJ Advance Media brent johnson A deion Johnson prispeli k tejto správe.

Ďakujeme, že nám dôverujete, že vám môžeme poskytovať miestne správy, ktorým môžete dôverovať. prosím zvážte podporu nj.com S dobrovoľným členstvom.

Noah Cohen možno dosiahnuť [email protected],

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close