Veda

CDC nariaďuje rúška pre zdravotnícke zariadenia

Federálna vláda už neodporúča univerzálne maskovanie v zdravotníckych zariadeniach, podľa nových odporúčaní CDC, ktoré boli v tichosti zverejnené minulý týždeň.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb vyhláška Zvrátila takmer dva a pol ročné usmernenia vydané v piatok, v ktorých sa uvádza, že pokrývky tváre sa teraz vyžadujú len v nemocniciach a opatrovateľských domoch, kde je vysoký prenos COVID-19.

Zariadenia sa už nemôžu „zvoliť vyžadovať“, aby pacienti, lekári a návštevníci nosili masky vždy, keď je prenos vírusu nízky. CDC uviedol, že toto usmernenie sa vzťahuje aj na domácu zdravotnú starostlivosť a môže byť prekonané miestnymi opatreniami. Nevzťahuje sa na nastavenia mimo zdravotnej starostlivosti.

Agentúra uviedla, že opatrovatelia, ktorí pracujú s pacientmi s oslabenou imunitou alebo v častiach zariadení, ktoré zažili prepuknutie COVID-19, by mali stále nosiť masky bez ohľadu na úroveň prenosu.

Komunitný prenos definuje množstvo šírenia COVID-19 a je „momentálne v zdravotníckych zariadeniach, ktoré umožňujú skoršie zásahy predtým, ako bude systém zdravotnej starostlivosti pod tlakom, a aby sa lepšie chránili osoby, ktoré hľadajú starostlivosť v týchto prostrediach.“ je odporúčaná metrika na usmernenie výberu. praktík,“ hovorí CDC.

Pred pohotovosťou NYU Langone je v decembri 2021 videný chodec s maskou.
Tlačová agentúra Xinhua Getty Ima. Cez
Znaky vyžadujúce masky sú viditeľné mimo budovy.
CDC uviedlo, že nosenie masiek bude dobrovoľné v zdravotníckych zariadeniach, ktoré sa nachádzajú mimo oblastí s vysokým prenosom.
Getty Images

Agentúra napísala ako odôvodnenie uvoľneného usmernenia „vyššie úrovne imunity vyvolanej očkovaním a infekciou a boli aktualizované, aby odrážali dostupnosť účinných nástrojov na liečbu a prevenciu“.

Zrušenie usmernení zavedených v apríli 2020 bolo kritizované niektorými odborníkmi na zdravotnú starostlivosť, ktorí ho považovali za kontraproduktívne.

„Toto je váš koláč a tento prístup počas pandémie nefungoval ani raz. Ľudia počujú ‚Už žiadne masky!‘“ tweetoval Jerome Adams, ktorý pôsobil ako americký generálny chirurg pre väčšinu administratívy bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Vonkajší záber centrály CDC v Atlante.
CDC v piatok potichu zverejnilo nové usmernenia.
Reuters

Pediater a klinický imunológ z Illinois Dr. Zachary Rubin na Twitteri napísal: „@CDCgov hovorí, že masky nemusia byť vyžadované v zdravotníckych zariadeniach, nielen že ohrozujú zraniteľných pacientov, ale aj všetci ostatní robia zdravotníckych pracovníkov náchylnejšími na ochorenie“

READ  NASA pracuje na nových zariadeniach pre test tankovania Artemis I pred možným spustením budúci týždeň - Orlando Sentinel

„Každý môže mať horší prístup k starostlivosti, keď ide zima.“

Deväťdesiatdeväť percent Američanov zažívalo okresné sadzby vysoký prenos Vrátane celej oblasti metra v New Yorku v stredu, podľa údajov CDC. Sedem percent amerických okresov bolo k 22. septembru „vysoko rizikovými“ oblasťami. uviedla agentúra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close