Veda

CDC varuje niektorých cestujúcich, aby sledovali symptómy vírusu Marburg pri vyšetrovaní prepuknutia v AfrikeCNN
,

Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb posielajú personál do Afriky, aby pomohli zastaviť prepuknutie vírusovej choroby Marburg, a vyzýva cestujúcich z niektorých krajín, aby prijali preventívne opatrenia. CDC tiež podniká kroky, aby zabránila šíreniu infekcie v Spojených štátoch.

Rovníková Guinea a Tanzánia čelia prvému známemu prepuknutiu vírusu Marburg, vírusovej horúčky s nekontrolovaným krvácaním, ktorá je blízkym bratrancom eboly. Tento týždeň CDC naliehali cestujúci Obe krajiny, aby sa vyhli kontaktu s chorými ľuďmi a aby tri týždne po opustení oblasti sledovali symptómy. Cestovatelia do Rovníkovej Guiney by si mali vziať zvýšené preventívne opatrenia Vyhnite sa zbytočnému cestovaniu do provincií, kde epidémia pokračuje, uviedla agentúra.

V Spojených štátoch agentúra zverejní oznámenia na medzinárodných letiskách, kam prilieta väčšina cestujúcich, a upozorní ich, aby 21 dní sledovali príznaky vírusu a v prípade choroby okamžite vyhľadali pomoc. Dostanú tiež textovú pripomienku na sledovanie symptómov.

CDC znamená „centrálne vedenú“ núdzovú reakciu; Nie je to také komplexné, ako to znamená CDC núdzové operačné stredisko, ako napríklad pre Covid-19 a mpox. Presmeruje však úsilie a pozornosť svojho Národného centra pre vznikajúce a zoonotické infekčné choroby na reakciu na epidémie, ktoré sú v dvoch krajinách na opačných stranách Afriky, čo naznačuje, že smrteľná hemoragická horúčka sa môže šíriť.

Rovníková Guinea na pobreží v západnej Afrike vyhlásila v polovici februára vypuknutie vírusovej choroby Marburg, pričom prípady sa rozšírili do niekoľkých provincií. K 22. marcu bolo v Rovníkovej Guinei potvrdených 13 prípadov, vrátane deviatich úmrtí a jedného uzdravenia. podľa Svetovej zdravotníckej organizácie, Na mieste je deväť zamestnancov CDC. Zriadili poľné laboratórium a pomáhajú s testovaním, identifikáciou prípadu a sledovaním kontaktov.

Tanzánia na pobreží východnej Afriky vyhlásila 21. marca vypuknutie vírusovej choroby Marburg, pričom prípady boli hlásené v dvoch dedinách v regióne Kagera. Podľa CDC, K 22. marcu bolo v Tanzánii potvrdených osem prípadov vrátane piatich úmrtí. CDC má stálu kanceláriu v Tanzánii, ktorá pomáha s prepuknutím choroby. Na podporu tohto úsilia vysiela ďalších zamestnancov.

Marburg vírus je vzácny a smrteľný vírus, ktorý spôsobuje horúčku, zimnicu, bolesti svalov, vyrážku, bolesť hrdla, hnačku, slabosť alebo nevysvetliteľné krvácanie či modriny. Šíri sa kontaktom s telesnými tekutinami a kontaminovanými povrchmi. Ľudia ho môžu chytiť aj od infikovaných zvierat. Približne v polovici prípadov, ktoré ju dostanú, je smrteľná. Ostatné krajiny v Afrike už predtým museli zľahčovať epidémie.

V počiatočných štádiách je ťažké odlíšiť infekciu od iných chorôb, takže cestovateľská anamnéza do jednej z týchto krajín bude nevyhnutná, aby ju lekári mohli diagnostikovať.

READ  Okres Santa Clara vidí rekordných 512 prípadov COVID-19 za jediný deň a udeľuje 76 obchodných pokút

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close