Veda

CDC vyšetruje 180 prípadov detí s akútnou hepatitídou neznámej príčiny.

Centrála Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v Atlante, Georgia.

Tammy Chappelle | Reuters

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb v súčasnosti vyšetrujú 180 prípadov detí, u ktorých sa náhle vyvinula ťažká hepatitída v 36 štátoch a územiach. Posledná aktualizácia Úradu verejného zdravotníctva zo začiatku tohto mesiaca.

Väčšina ľudí nemá nové prípady hepatitídy, uviedol v stredajšom vyhlásení CDC. Počet vyšetrovaných pacientov sa skôr zvýšil, keďže agentúra dôkladnejšie monitoruje údaje z októbra minulého roka.

Hepatitída je zápal pečene zvyčajne spôsobený vírusmi hepatitídy A, B, C, D a E. Prípady, ktoré CDC vyšetruje, sú nezvyčajné, pretože deti neboli pozitívne testované na tieto vírusy a trpeli závažnými príznakmi. 9 % potrebovalo transplantáciu pečene, čo je zriedkavé.

CDC zaznamenalo najmenej päť úmrtí, hoci od februára neboli hlásené žiadne úmrtia. Adenovírusová infekcia sa vyšetruje ako možná príčina, pričom približne polovica detí má pozitívny test na patogén. Adenovírus je bežný vírus, ktorý normálne spôsobuje príznaky podobné bežnej nádche alebo chrípke. Nie je známou príčinou hepatitídy u inak zdravých detí.

CDC tiež vykonáva laboratórne testy, aby zistilo, či vírus covid môže byť tiež možnou príčinou. Deti v ranom klastri v Alabame Žiaden koronavírus nebol.

Spojené kráľovstvo prvýkrát upozornilo Svetovú zdravotnícku organizáciu na vážne prípady hepatitídy u detí minulý mesiac. Agentúra pre ochranu zdravia Spojeného kráľovstva minulý týždeň v aktualizácii uviedla, že adenovírus je najčastejšie detekovaný vírus vo vzorkách, ktoré tam boli testované. Krajina do 10. mája identifikovala 176 prípadov.

CDC uviedlo, že ťažká hepatitída u detí zostáva zriedkavá, ale požiadala rodičov, aby venovali pozornosť príznakom, ako je žltačka, čo je zožltnutie kože alebo očí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close