Zábava

Celine Dion diagnostikovaná so zriedkavými neurologickými poruchami zo zábavy

V emotívnom videu superstar speváčka trpí syndrómom stuhnutej osoby, ktorý spôsobuje kŕče, ktoré sťažujú chôdzu a spievanie.

Speváčke Celine Dion diagnostikovali vzácnu neurologickú poruchu, ktorá spôsobuje záchvaty a sťažuje jej spievanie, uviedla svetová superstar v emotívnych videách zverejnených na sociálnych sieťach.

Dion vo štvrtok povedal, že mu bola diagnostikovaná choroba Syndróm ťažkého človekaVeľmi zriedkavý stav, ktorý postihuje jedného až dvoch ľudí na milión a spôsobuje progresívnu stuhnutosť svalov.

„Stále sa učíme o tomto zriedkavom stave a teraz vieme, že je príčinou všetkých mojich záchvatov,“ povedal viditeľne emotívny Dion v angličtine vo videu. Druhé video bolo zverejnené vo francúzštine.

„Bohužiaľ, tieto kŕče ovplyvňujú každý aspekt môjho každodenného života, niekedy spôsobujú ťažkosti pri chôdzi a nedovoľujú mi používať hlasivky na spievanie tak, ako som zvykol,“ povedal Dion, známy baladami vrátane It’s All Coming. Teraz späť ku mne a moje srdce bude pokračovať.

„Bolí ma, keď vám to dnes hovorím,“ zdieľala 54-ročná žena vo svojom uplakanom videu. stránka InstagramuHlas sa jej zlomil: „To znamená, že nebudem pripravená pokračovať v mojom turné po Európe vo februári.“

Quebecká speváčka, ktorá počas svojej desaťročnej kariéry predala po celom svete viac ako 220 miliónov albumov, vo štvrtok odložila 17 európskych koncertov naplánovaných na február, marec a apríl budúceho roka.

Svetové turné Dion’s Courage, ktoré sa malo uskutočniť v niekoľkých krajinách vrátane Spojeného kráľovstva, Nemecka, Poľska a Švajčiarska, bolo odložené na rok 2024. Zrušil aj osem ďalších predstavení naplánovaných na budúce leto.

Turné Courage na podporu Dionovho najnovšieho albumu s rovnakým názvom sa začalo v Quebec City v Kanade v roku 2019, no niekoľko koncertov bolo neskôr odložených alebo zrušených kvôli pandémii Covid-19.

V októbri 2021 bola tiež Nútené zrušiť Pobyt v Las Vegas kvôli „silným a pretrvávajúcim svalovým kŕčom“.

Vo štvrtok Dion, ktorá v roku 2016 prišla o svojho manžela a dlhoročného manažéra Reneho Angelila na rakovinu, uviedla, že pracuje so „skvelým tímom“ lekárov a má podporu svojich detí.

„Mám skvelý tím lekárov, ktorí so mnou spolupracujú, moje drahé deti, ktoré ma podporujú a dávajú mi nádej, že mi pomôžu zlepšiť sa. „Každý deň tvrdo pracujem s mojím terapeutom športovej medicíny, aby som opäť získal silu a schopnosť fungovať,“ povedal vo videu.

„Musím však priznať, že je to boj. Jediné, čo viem, je spievať. To je to, čo robím celý život a chcem to robiť najviac.“

Diagnostikovaní pacienti Syndróm ťažkého človeka Podľa Národného inštitútu neurologických porúch a mŕtvice v Spojených štátoch môžete zažiť stuhnutosť svalov a zvýšenú citlivosť na hluk a dotyk, čo môže spôsobiť svalové kŕče.

„Pre poruchu sú charakteristické abnormálne postoje, často zhrbené a stuhnuté. Ľudia s SPS môžu byť príliš postihnutí na to, aby chodili alebo sa hýbali, alebo sa môžu báť vyjsť z domu, pretože zvuky z ulice, ako napríklad trúbenie, môžu vyvolať záchvaty a pády,“ dodal. uvádza agentúra na svojej webovej stránke.

READ  Tu sú najnovšie informácie o Lotyšsku, Slovensku v QF a ďalších

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close