Celkovým sklamaním pre Manchester United bol Tottenham, ktorý na Old Trafford strelil šesť gólov

dnes 19:30
|

Futbalisti Tottenhamu Hotspur v nedeľňajšom 4. kole anglickej Premier League deklasovali Manchester United za stavu 6: 1. Po dvoch góloch dali gól Harry Kane a Son Heung-Min.

Duel Manchester United – Tottenham ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

„Červení diabli“ začali dobre a v 2. min premenil jedenástku Bruno Fernandes. Hostia sa však otočili dopredu, keď v 4. min vyrovnal Tanguy Ndombele a o tri minúty neskôr skóroval Son Heung-Min.

Domáci tvrdo pracovali, aby sa dostali stredom, následkom čoho mali dobrú šancu na skórovanie, keď Anthony Martial skúsil loptu zdvihnúť nad brankára Anthony Martial. Tottenham okamžite využil presilovú hru, keď sa prvýkrát presadil Kane a do polčasovej prestávky pridal svoj druhý zásah Son Heung-Min.

Katastrofálny večer United pokračoval po zmene strany, Serge Aurier pridal v 51. min piaty gól a Kane v 79. min premenil pokutový kop. Manchester United strelil v Premier League šesť gólov iba tretíkrát, predtým v roku 1996 zo Southamptonu a 2011 od mestského rivala City. Tottenham je zároveň jediným tímom v histórii, ktorý v prvom polčase na Old Trafford skóroval štyrikrát, rovnako to urobil aj v roku 1957.

Leicester City - West Ham UnitedFotogaléria

Leicester City – West Ham United

Zdroj: SITA

Leicester City stratil prvé body v novom ročníku Premier League. Vo 4. kole najvyššej anglickej súťaže podľahol doma West Ham United 0: 3. O ich triumfe rozhodli „kladivári“ v úvodnej časti, keď sa presadili Michail Antonio a Pablo Fornals. Jarrod Bowen v závere pridal tretí gól.

Fulham v bráne bez slovenského zástupcu Marek Rodák vyšiel opäť na prázdne miesto. Nováčik podľahol na štadióne Wolverhamptonu Wanderers 0: 1 a nachádza sa na konci tabuľky. Arsenal Londýn porazil Sheffield United 2: 1 a posunul sa na štvrté miesto. Bukaya Saka a Nicolas Pepe sa rozhodli v druhom polčase za tri minúty streliť tri body.

READ  Wigmore a Silverthorne priviezli medaily z majstrovstiev sveta v hokejbale

Duel Arsenal – Sheffield United ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Arsenal porazil Sheffield United 2: 1 a posunul sa na štvrté miesto. Bukaya Saka a Nicolas Pepe sa rozhodli v druhom polčase za tri minúty streliť tri body.

Premier League – 4. kolo:

Manchester United – Tottenham 1: 6 (1: 4)

Ciele: 2. Fernandes (z 11 m) – 7. a 37. syn Heung-Min, 30. a 79. Kane (druhý z 11 m), 4. Ndombele, 51. Aurier

Leicester City – West Ham United 0: 3 (0: 2)

Ciele: 14. Antonio, 34. Fornals, 83. Bowen

Southampton – West Bromwich Albion 2: 0 (1: 0)

Ciele: 41. Djenepo, 68. Romeu

Arsenal FC – Sheffield United 2: 1 (0: 0)

Ciele: 61. Saka, 64. Pepe – 84. McGoldrick

Wolverhampton Wanderers – Fulham 1: 0 (0: 0)

Cieľ: 55. Neto