Veda

Celosvetové nemocnice čelia nedostatku lekárskeho personálu v období prudkého nárastu v prípadoch COVID-19

Zdravotná nemocnica Goshen v Indiane musela vyhlásiť verejné volanie o pomoc od ľudí s lekárskymi skúsenosťami. Generálny riaditeľ v príspevku na Facebooku napísal: „Pozývame vás, aby ste zvážili, či ste niekto, kto by mohol niečo zmeniť.“

Klinika Mayo v Minnesote vracia späť dôchodcov, presúva zamestnancov z iných častí krajiny a prideľuje výskumných pracovníkov do starostlivosti o pacientov po 905 zamestnancov získalo zmluvu COVID-19 za posledné dva týždne.

A v Severnej Dakote guvernér minulý týždeň oznámil, že aby sa predišlo nedostatku personálu, štát zavedie „krízové“ pokyny, ktoré umožnia sestrám, ktoré majú pozitívny test na COVID-19, pokračovať v práci, ako uvádza Grand Forks Herald.

„Aj keď nemocnice môžu pridávať lôžka, je oveľa ťažšie získať ďalších zdravotníckych pracovníkov, z ktorých mnohí oprávnene zažívajú značné emočné a fyzické škody v dôsledku pandémie,“ povedala Nancy Foster, viceprezidentka pre kvalitu a bezpečnosť pacientov. politika pre Americkú nemocničnú asociáciu uviedla vo vyhlásení.

Osemnásť percent nemocníc v krajine uviedlo, že 18. novembra mali kritický nedostatok zdravotníckeho personálu, vyplýva z údajov ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb, ktoré ako prvé získal Atlantik. A 22% tvrdí, že očakáva, že v budúcom týždni zažije kritický nedostatok zamestnancov.

V niektorých štátoch sú štatistiky ešte horšie. V piatich štátoch viac ako tretina nemocníc hlási kritický nedostatok personálu.

V Severnej Dakote čelila minulý týždeň nedostatku zamestnancov viac ako polovica zo 47 nemocníc štátu. A na Amerických Panenských ostrovoch bola jedna z dvoch nemocníc na ostrove preťažená, pričom v druhej by sa mal v priebehu budúceho týždňa vyskytnúť nedostatok personálu.

Šesť štátov, Arkansas, Kansas, Missouri, Nové Mexiko, Oklahoma a Wisconsin, uvádza, že viac ako 30% nemocníc malo minulý týždeň kritický nedostatok zamestnancov a niekoľko ďalších štátov je tesne pod 30%.

V Severnej Dakote a na Amerických Panenských ostrovoch najmenej polovica nemocníc nemá dostatok personálu. Očakáva sa, že druhá nemocnica na Panenských ostrovoch bude v budúcom týždni preťažená.

Alex Garza, hlavný úradník pre zdravie v spoločnosti SSM Health, uviedol pre ABC News Live, že personál nemocnice je vzdialený dva týždne od toho, aby bol ohromený zvyšujúcim sa počtom prípadov COVID-19 v oblasti St. Louis.

“Naši hrdinovia v oblasti zdravotnej starostlivosti bojovali statočne každý deň, ale nemáme žiadne rezervy, nemáme nijaké zálohy, ktoré by sme mohli náhle zhromaždiť, aby sme prišli a zachránili deň,” uviedol na dnešnom brífingu Alex Garza, hlavný komunitný zdravotník spoločnosti SSM Health. týždeň.

Zdravotné sestry v zdravotníckom centre St. Mary v okrese Bucks v Pensylvánii prijali minulý týždeň ťažké rozhodnutie štrajkovať. Jim Gentile, registrovaná zdravotná sestra v St. Mary’s, uviedol, že sa dostali do nebezpečnej situácie, pretože toľko sestier opustilo túto nemocnicu pre lepšie platené miesta a zostalo im bez dostatočného personálu na zvládnutie návalu.

“Za dva týždne sme zdvojnásobili počet pacientov s COVID v našej nemocnici a mysleli sme si, že teraz musíme spustiť poplach, pretože nie je dostatok zdravotných sestier, ktoré by sa postarali o pacientov,” uviedol pre Brad Mielke z ABC.Začnite tu. “

“Tomu sa hovorí nebezpečné.” Je to nesmierne nebezpečné. Keď pacient príde do nemocnice, zaslúži si, aby sa o neho starala registrovaná zdravotná sestra. Ak máte pomer šesť na jedného a sú to všetci pacienti s COVIDOM a jeden sa začne zhoršovať, ďalšie dve hodiny strávite s týmto jedným pacientom. Tých ďalších päť pacientov je úplne ignorovaných za sklom, za izolačnou miestnosťou. Ani ich nevidíme. Je to nebezpečné.”

Viceprezident Mike Pence v pondelok povedal guvernérom, že federálna vláda je „pripravená natiahnuť si rukávy a uspokojiť tieto kapacitné potreby“ ohľadom nedostatku personálu.

Ministerstvo zdravotníctva Severnej Dakoty oznámilo, že do štátu bolo vyslaných 60 zdravotníckych pracovníkov vzdušných síl. A hovorca Bieleho domu Michael Bars uviedol, že v krajine je viac ako 2 100 federálnych zdravotníckych pracovníkov.

Federálne agentúry vyslali zdravotnícky personál do viac ako 10 štátov v reakcii na žiadosti o pomoc za posledné dva týždne, uviedla v piatok federálna správa pre mimoriadne situácie.

Niektoré zdravotné sestry z New Yorku cestujú aj do častí krajiny, kde je vírus závažnejší, aby sa odplatili láskavosti nemocníc, ktoré posielali stovky zdravotných sestier, keď bol New York epicentrum prípadov v USA v apríli.

Oznámila to spoločnosť Intermountain Healthcare v Utahu 31 sestier z New Yorku pomáhali na jednotkách intenzívnej starostlivosti, pohotovostných a chirurgických jednotkách po celom štáte. Systém tiež zamestnáva viac ako 200 cestujúcich zdravotných sestier, uviedli úradníci v piatok na tlačovej konferencii.

Avšak zdravotné sestry z celej krajiny tvrdia, že viac personálu nie je to jediné, čo potrebujú. Hovoria, že všetci v komunitách po celej krajine musia nosiť masky a dodržiavať pokyny, ako je spoločenské dištancovanie sa a vyhýbanie sa zhromaždeniam v interiéroch, aby spomalili rýchle šírenie infekcií.

Štúdie CDC ukázali, že časti krajiny, ktoré vyžadovať, aby ľudia nosili masky vidieť menej vírusu cirkulujúceho v komunite. V Kansase sa prípady COVID-19 znížili o 6% v okresoch, ktoré si cez leto ponechali mandát masky. Ale v krajinách bez mandátu sa prípady COVID-19 zvýšili o 100%.

The CDC hovorí nosiť masku na tvár poskytuje ochranu vystaveniu časticiam prenášajúcim vírus pre osobu, ktorá ich nosí, aj pre kohokoľvek, s kým prichádzajú do styku.

Odborníci na verejné zdravie tvrdia, že ak 95% Američanov nosilo neustále masku na tvár, spôsobilo by to oveľa ťažšie šírenie vírusu, čo by mohlo zabrániť až 130 000 úmrtiam.

„Všetci hovoria:„ Je to rok zdravotnej sestry “, viete, hrdinovia v zdravotníctve, a je to tak, že všetci môžeme byť hrdinami iba tak, že urobíme jednu maličkosť, a to nosiť masku a držať si šesť stôp,“ hovorí Sarah Grabauskas, ABC News to povedala sestra na jednotke intenzívnej starostlivosti v Idaho.

READ  SpaceX doubleheader! Sledujte zdvih 2 rakiet Falcon 9 z nedele na Floride

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close