Celtic 2: 0 Rose County: David Turnbull a Le Griffiths, pravidelné víťazstvo Futbalové správy

Celtic zvíťazil nad Rose County 2: 0 pod Premiership v Barclays.

Stredopoliar David Turnbull zrazil otvárač 23 minút po tom, čo to zariadil Jeremy Freempong.

Útočník Lee Griffiths strelil tri body proti Stoke, ktorý sa v 61. minúte trápil v druhej minúte – prvýkrát to dokázal John Hughes, ktorý sa v pondelok ujal vedenia Stuarta Kettlewella.

Keltskí Highlanders sa minulý mesiac zhromaždili na rovnakom mieste v Bedfred Cupe a vyvolali nepokoje medzi fanúšikmi Hoops, ktorí sa vracali z ihriska a volali po zmene.

Barclays Board odolával akémukoľvek nutkaniu zastreliť Neila Lennona a výhra proti grófstvu bola štvrtá v rade – napriek nedeľňajšiemu konečnému víťazstvu Škótskeho pohára William Hill nad Harts v Hampton Parku to bola bezprecedentná štvornásobná domáca trojka.

Vďaka víťazstvu Rangers 3: 0 v St. Johnstone sú šampióni o tri zápasy 16 bodov za svojimi starými firemnými súpermi, stále sú však v oveľa lepšej pozícii ako na začiatku decembra.

Lennon sľúbil, že si obnoví svoju stranu a Griffiths, ktorý skóroval proti Harts v predĺžení, nastúpil na svoj prvý ligový zápas v tejto sezóne.

Vrátili sa záložníci Ismail Soro a obrancovia Frimpong a Diego Lockold, útočníkov Billyho McKaya a Oliho Shawa nahradili pre divákov Harry Patton a Sean Kelly.

Celtic začal s rýchlosťou a cieľavedomosťou, ale o osem minút neskôr vo svojom prvom skutočnom útoku strelkyňa útočníka Stokesa Rose Stewartová letela hlavičkou z kríža Keitha Watsona.

Muži z Dingwallu vyzerali spokojní, aby bránili svoje pole pred pravidelnými útokmi Hoopsa, a keď sa naskytla príležitosť, postavili sa mu. Táto stratégia by sa však mala prehodnotiť, keď sa Kelt dostal do vedenia prostredníctvom dobrých diel Freempongu.

Prihrávku Ryana Christieho na pravú stranu odvrátil obranca Josh Reid vo vnútri čiary a znížil loptu na Turnbull, ktorý zo šiestich metrov vyrazil priamo do siete pre svoj prvý ligový gól tímu Hoops. Motherwell v lete.

READ  Slovensko v Škótsko televízny kanál, stream a čas začiatku Hráči národného tímu sa vracajú k akcii

Záložník v strede poľa Stephen Kelly potom testoval riziko brankára Parknora Connora z hranice šestnástky.

Na druhej strane strelu Oatsona Edwarda zachránil Ross Lightla predtým, ako francúzsky útočník Celticu rozšíril ďalší pokus.

Glasgow, Škótsko - 23. decembra: Celtic Lee Griffiths ho vytvoril počas zápasu škótskej Premiership medzi Celticom a Rose County 23. decembra 2020 v Celtic Parku v škótskom Glasgowe titulom 2: 0.  (Foto: Craig Williamson / SNS Group)

Šampióni boli na začiatku druhého polčasu menej ako výbušníni, ale v 54. minúte iba vynikajúci blok obrancu kraja Alexa Ikowitiho zablokoval Griffithsa smerom k bráne a diváci unikli do iného rohu.

Gól tímu Griffiths prišiel po premárnení veľkej šance, keď kapitán Ian Vickers vystrelil priamo do zadnej časti siete po tom, čo zachytil pokus o zadný pas.

Keď však Ryan Christie zdvihol center do zadnej tyče, škótsky útočník zapol Lightlu a prešiel do siete.

Domovská stránka bola ešte zastrašujúcejšia a Edward a dobový McGregor videli strely smerujúce k bráne. Nasledoval Keltský s tretím, ale diváci túžili, aby sa už viac nepoškodili.

Čo bude ďalej?

Sobota 26. decembra o 14:45 hod.

Kop o 15:00 hod.

Keltský výlet do Hamiltonu na škótskom premiére v druhý sviatok vianočný o 15:00 – naživo vo futbale Sky Sports – zatiaľ čo Rose County hostí St. Mirren.