Svet

Centrum schvaľuje HPAU na uskutočnenie experimentu s LSD: The Tribune India


Náš reportér

Palampur, 25. september

Poľnohospodárska univerzita CSK HP získala oprávnenie na testovanie vzoriek Lumpy Skin Disease (LSD) z celého štátu.

Vicekancelár HK Chowdhury pri včerajšom rozhovore s novinármi povedal, že podľa posledného oznámenia Ministerstva rybolovu, chovu zvierat a mliekarenstva Únie, „Katedra mikrobiológie zvierat, Vysoká škola veterinárnych a živočíšnych vied Dr. GC Negi. , získala štatút schváleného laboratória na testovanie vzoriek LSD z dobytka v celom štáte na účely rýchleho skríningu.

Povedal, že oddelenie veterinárnej mikrobiológie je plne pripravené na skríning vzoriek v spolupráci so štátnym oddelením pre chov zvierat.

VC povedal, že určené laboratórium LSD pomôže rýchlo zvládnuť túto chorobu. Vzorky už nie je potrebné posielať do Národného inštitútu pre choroby zvierat s vysokou bezpečnosťou v Bhópále na testovanie. Požiadal vedcov, aby pomohli chovateľom hospodárskych zvierat štátu vyrovnať sa so situáciou, ktorú vytvorilo LSD.

Dr Mandeep Sharma, dekan, Dr GC Negi College of Veterinary and Animal Sciences, a Dr Rajesh Sahoda, profesor a vedúci Katedry veterinárnej mikrobiológie, povedali, že na skríning vzoriek sa použijú citlivé molekulárne techniky ako konvenčná PCR a PCR v reálnom čase. . Používa sa na rýchle poskytnutie výsledkov testov terénnym veterinárom na lepšiu kontrolu chorôb a prevenciu.

To umožňuje veterinárom včas zasiahnuť na kontrolu a prevenciu LSD, čo vedie k minimálnym finančným stratám pre majiteľov hospodárskych zvierat.

#विवशायाम #भाट्य द्यूण #भाजमुपूर

READ  Solomon Hotels spravovať Aurora Anguilla

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close