hospodárstvo

Ceny ropy po raste poklesli

Ceny ropy sú ovplyvňované postupným otváraním ekonomík.

Ceny ropy naďalej kolísajú a po prudkom náraste koncom minulého týždňa sa opäť znížili. Napriek postupnému otváraniu ekonomík po celom svete sa viacerí analytici obávajú, že dopyt zostane na dlhú dobu slabý.

Na konci minulého týždňa sa ceny ropy zvýšili približne o 5% a za celý týždeň sa cena Brent zvýšila o približne 18% a cena WTI až o 33%. Okrem postupného otvárania ekonomík správy o významnom poklese počtu aktívnych ropných vrtov v Spojených štátoch na rekordnú úroveň a o spustení programu znižovania výroby organizáciou krajín vyvážajúcich ropu. (OPEC) a ďalší výrobcovia pod vedením Ruska.

Investori sa však obávali pravdepodobných príznakov druhej vlny COVID-19 v severovýchodnej Číne a Južnej Kórei. Analytici investičnej banky Goldman Sachs v tejto súvislosti uviedli, že existuje riziko, že dopyt po rope zostane v roku 2021 slabý.

Cena ropnej zmesi v Severnom mori Brent, ktorá bola dodaná v júli, dosiahla o 7:32 hod. SEČ 30,59 USD (28,21 EUR) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcim dňom splatnosti to predstavuje pokles o 38 centov.

Cena ľahkého oleja USA WTI s júnovou zmluvou dosiahla 24,42 USD / barel. V porovnaní s piatkovým termínom (8. mája) to znamená pokles o 32 centov.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora v týchto mimoriadne ťažkých časoch nám pomôže prekonať a zabezpečiť pandémiu
distribúcia nezávislého obsahu.

Môžete nás podporiť sumou od 0,99 €. ďakujem

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close