Technológie

Ceny sú k dispozícii pre víťazov chemickej olympiády

Vlastnosti


Udeľovanie cien: odišiel Denis Mungal-Cosine, riaditeľ strednej školy Goa East; Laura Rambaran-Seepersat, členka výboru a koordinátorka výboru TTChO, FST, Západoindická univerzita; Zachariah Hossain, vysoký chemik TTChO, stredná škola Goa East; Námestník ministra zahraničných vecí a karikatúr senátor Dr. Amery Brown; Tabak Anthony Palladin, hlavný vedúci chemik TTChO na Naparima College; Brian Cockburn, dekan, Prírodovedecká fakulta, UWI; A Roger Ali, výkonný prezident Naparima College. –

Chemická olympiáda Trinidad a Tobago (DTCHO) vyhrala svoju prvú národnú súťaž s juniorským chemikom Zakariom Hossainom z strednej školy Goa East a Deepakom Anthonym Balladinom, starším chemikom na Nabarima College.

TTChO je projekt Prírodovedeckej a technologickej fakulty (FST) v kampuse Svätého Augustína na univerzite v Západnej Indii. Bol spustený v septembri 2019 počas Týždňa vedy a techniky FST.

TTChO vedie poprednú chemickú súťaž pre študentov stredoškolského vzdelávania počas celého TTC. To ich vystavuje medzinárodnému chemickému experimentu – Medzinárodnej chemickej olympiáde (ICHO) a umožňuje im nielen súťažiť na prestížnej scéne, ale aj stretávať sa a vytvárať kontakty s ostatnými nadšencami chémie.

Na tím olympiády dohliada dekanát FST, ktorého členmi sú doktor Nigel Jalsa, doktor Terry Mohammed a Laura Rumbaran-Seepersat. Národnú olympiádu podporuje ministerstvo školstva a ministerstvo zahraničných vecí a karikatúr.

TTChO označilo svoju prvú národnú súťaž za „obrovský úspech“, do ktorého sa zapojilo viac ako 800 študentov z 30 škôl.

Na slávnostnom odovzdávaní cien, ktoré usporiadal Dr. Amery Brown, minister zahraničných vecí a karikatúry, vzdal poctu mladým vedcom Hossainovi a Balladinovi. Minister, ktorý je akademickým víťazom a synom učiteľa chémie, študentov povzbudzoval a povzbudzoval a oceňoval ich úspechy. Brown sa podelil o svoje skúsenosti s účasťou v národných súťažiach na strednej škole, o vplyve na jeho život a na tom, ako ho pripravil na úlohy, ktorým slúži dnes. Ministerka a úradujúca ministerka zahraničných vecí Rita Dusainteová ocenila úsilie TTChO.

Sir William Ramsay, nositeľ Nobelovej ceny za chémiu z roku 1904, sa vo svojom úvode k TTChO Rambaran-Seapersat podelil o tieto slová: “

Povedal, že dúfa, že TTChO bude hostiť medzinárodný turnaj a pripraviť sa na turnaj 2021.

Organizácia TTChO, ktorá spĺňa požiadavku dvojročného štatútu návštevníka ICHO, uviedla, že pripraví národný tím pre IChO 2021 v japonskej Osake (takmer sa má konať 19. mája) a každý rok – Čína 2022, Švajčiarsko 2023, Saudská Arábia Arábia 2024 a Spojené arabské emiráty 2025 atď. V správe sa uvádza, že DD bude prvou krajinou karikatúry, ktorá sa zúčastní. Každá národná delegácia pozostáva zo štyroch študentov, dvoch inštruktorov a môžu byť medzi nimi hostia a pozorovatelia prírodných vied. Študenti musia mať menej ako 20 rokov a nemali by byť zapísaní ako riadni študenti na stredných vzdelávacích inštitúciách.

READ  Lenovo a Jan Gordulic v novom videu predstavujú revolučný ThinkPad X1 Fold

Prvý ICHO sa konal v Prahe v roku 1968 a v súčasnosti slúži 80 krajinám ročne. Správa uvádza, že ide o najcennejšiu chemickú súťaž na svete. Medzinárodné informačné centrum IChO sa nachádza v Bratislave na Slovensku. Štandard a obsah učebných osnov IChO je všeobecne vyšší ako úroveň vystavená priemernému študentovi strednej školy. Kvalifikačné skúšky TTChO odrážajú tieto schopnosti na vysokej úrovni a sú upravené podľa veku.

Ďalšie informácie: Laura [email protected] na adrese Laura Rambaran-seepersad alebo e-mail https://www.ttcho.com/

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close