svet

Češi zverejňujú nové opatrenia. Sú spojené s hromadnými udalosťami alebo nosením závoja

Od pondelka Česká republika naďalej zmierňuje pravidlá zavedené pre nový koronavírus. Napríklad bude možné organizovať podujatia až pre 2 500 osôb a menia sa aj pravidlá pre nosenie uterákov.

Oznámil to v piatok na Twitteri minister zdravotníctva Adam Vojtěch, informuje portál Novinky.cz.

Prichádza ďalšia vlna výstupu. Od 15. júna bude možné organizovať podujatia pre 2 500 ľudí v oblastiach so štrukturálne odlišnými odvetviami, ako sú športové štadióny. Každý sektor sa môže ubytovať maximálne pre 500 účastníkov a musí mať svoj vonkajší vstup. Nebude možné prepínať medzi odvetviami“povedal Vojtěch.

Zrušené sú aj miesta v kaderníckom salóne, niektoré vodné atrakcie a ľudia si budú môcť kúpiť občerstvenie na trhoch, divadlách a kinách.
Uvoľnené sú aj pravidlá nosenia závoja.

Ľudia ich nemusia nosiť vonku, aj keď je v blízkosti niekto iný. Výnimkou sú však hromadné udalosti, pri ktorých bude závoj stále potrebný v úzkom kontakte s iným cudzincom, píše Novinky.cz.

Povinnosť nosiť záclony vo verejnej doprave a vo vnútri budov sa bude tiež nejaký čas uplatňovať“povedal Vojtěch.

V Českej republike bolo od začiatku pandémie zaznamenaných 9 909 prípadov nových infekcií koronavírusmi. 328 ľudí už zomrelo na chorobu COVID-19 spôsobenú týmto vírusom a 7 214 bolo vyliečených.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close