Hlavné správy

Cesia obmedzuje prístup k testovaniu a izolácii z Belgicka a Dánska

Vláda Českej republiky zaradila Belgicko a Dánsko na zoznam krajín najviac postihnutých takzvaným korónovým vírusom.

Fínsko a Írsko prejdú do oranžovej kategórie, zatiaľ čo Island bude zaradený do zelenej kategórie z dôvodu nižších prípadov infekcie COVID-19 v porovnaní s inými európskymi krajinami, uvádza SchengenVizainfo.com.

Na základe údajov poskytnutých Európskym centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECTC) nadobudne aktualizovaný zoznam krajín účinnosť 19. apríla.

Podľa súčasného scenára s korónovými vírusmi je nežiaduce cestovanie neustále zakázané. Jednotlivci, ktorí chcú vstúpiť do Československa, musia zároveň splniť určité požiadavky, ktoré závisia od postavenia COVID-19 v ich krajine, a teda od zoznamu, na ktorom je ich krajina uvedená.

Na základe štatistík ECTC sú krajiny rozdelené Zelená, oranžová, červená, tmavo červená a čierna Skupiny.

Zelená – členovia COVID-19 EÚ nie sú na zozname bezpečných krajín

Infekcia vírusom COVID-19 je nízka v krajinách uvedených na zelenom zozname; Preto sa považujú za bezpečné územia, zatiaľ čo občania tejto skupiny sú po príchode do Československa vyňatí z požiadaviek na skúšky alebo z ojedinelých pravidiel.

V súčasnosti táto kategória zahŕňa Vatikánsky mestský štát, pridruženú schengenskú krajinu Island a tretie krajiny Austráliu, Južnú Kóreu, Nový Zéland, Thajsko a Singapur.

Oranžová – dve schengenské krajiny zaradené do skupiny so stredným rizikom

Do tejto kategórie stredne rizikových krajín sú zahrnuté schengenské krajiny Malta a Portugalsko, spolu s Írskom a Baleárskymi ostrovmi.

Občania krajín zaradených do kategórie Orange, ktorí chcú vstúpiť do Českej republiky, sú pri opakovanom použití verejnej dopravy nútení predstaviť negatívny koniec korónového vírusu.

Červená – COVID-19 sa považuje za najviac postihnutých 16 európskych regiónov

Červený zoznam obsahuje krajiny najviac postihnuté korónovým vírusom, ako sú Monako, Nórsko, Litva, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Lotyšsko, Rakúsko, Rumunsko, Grécko, Nemecko, Slovensko, Švajčiarsko, Španielsko a Kanárske ostrovy, Taliansko, Belgicko a Dánsko. .

READ  Európska liga: Bayer Leverkusen zlomil Slaviu Praha

Na vyššie uvedené krajiny sa vzťahujú presné požiadavky, pretože sú zahrnuté v oranžovom zozname pri plánovaní vstupu do Čečenska. Okrem toho musia do piatich dní od vstupu predložiť druhý test PCR COVID-19 uskutočnený v Českej republike a musia byť izolovaní až do dosiahnutia negatívneho výsledku testu.

Tmavočervená – špecifické krajiny EÚ a nečlenské štáty EÚ s tvrdošijne vysokou mierou infekcie COVID-19

Všetky členské štáty EÚ a krajiny, ktoré nie sú členmi EÚ, nie sú v tejto časti uvedené v uvedených kategóriách a sú silne infikované korónovým vírusom.

Čierny – krajiny s vysokým rizikom COVID-19

„Z dôvodu šírenia tohto variantu vírusu zakázalo ministerstvo zdravotníctva cesty do krajín s vysokým rizikom šírenia tejto mutácie.“ Správa ministerstva zdravotníctva Sekie objasňuje.

Do kategórie čiernych patrí Botswana, Brazília, Keňa, Kolumbia, Peru, Južná Afrika, Malawi, Lesotho, Mozambik, Svazijsko / Ezwatini, Tanzánia (vrátane Zanzibaru a Pemby), Zambia a Zimbabwe.

To isté ministerstvo minulý týždeň oznámilo, že negatívny výsledok testu COVID-19 pri vstupe do Čechova predstavia iba členovia kategórie tmavočervenej a čiernej.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close