Svet

Česká republika má nového ministra zdravotníctva: Prezident Zeman zajtra vymenuje Blatného za predsedu

Blatný má nahradiť doterajšieho šéfa rezortu Romana Prymulu, ktorý skončil v úrade pre nedávne nočné stretnutie v uzavretej reštaurácii. “Vo štvrtok 29. októbra 2020 prezident vymenuje Jana Blatného do funkcie ministra zdravotníctva. Na slávnosti sa zúčastní predseda vlády Andrej Babiš.” napísal Ovčáček na Twitteri, informuje webový spravodajský portál Novinky.cz.

Stretnutie Zemana s kandidátom na ministra sa skončilo zhruba po hodine; Blatný sa pred novinárov nedostavil. Päťdesiatročný detský hematológ a zástupca riaditeľa Fakultnej nemocnice Blatný v Brne v piatok navštívil Úrad vlády, potom premiér Andrej Babiš smeroval na rokovania o výmene ministra za prezidenta v Lánoch. Prezident si na kandidátku našiel čas až v utorok – podľa Babiša na celý program.

Prymula na čele strediska končí po stretnutí minulý týždeň v reštaurácii na pražskom Vyšehrade s vtedajším prvým podpredsedom hnutia ANO Jaroslavom Faltýnkom. Stalo sa tak v noci, napriek tomu, že podľa vládnych nariadení mali byť v tomto čase reštaurácie v Českej republike zatvorené. Predseda vlády Babiš, koaličná ČSSD a opozícia následne vyzvali v piatok na demisiu bývalého ministra. Prymula odmietol odstúpiť s tým, že Babiš ho môže odvolať. V nedeľu potom rezignoval – keď je známy jeho nástupca.

READ  Miesto, kde mŕtvi rozprávajú svoj príbeh: VIDEO Prekonajte strach a nahliadnite do pitevnej miestnosti s nami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close