Hlavné správy

Česká republika rozširuje hraničné kontroly na hraniciach so Slovenskom

Predstavitelia Českej republiky naznačili, že krajina rozšíri svoje súčasné hraničné kontroly pozdĺž slovenských hraníc.

Český minister vnútra Vít Rakušan začiatkom týždňa povedal, že hraničné kontroly na česko-slovenskej hranici po 7. októbri určite nezrušia, uvádza SchengenVisaInfo.com.

Podobne sa minister vyjadril na stretnutí ministrov vnútra Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Slovenska 3. októbra, ktoré sa konalo v Bratislave, hlavnom meste Slovenska.

Česká republika zavedie kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom o polnoci z 28. septembra na 29. septembra. Minister Ragusan pred týždňom povedal, že situáciu prehodnotia po desiatich dňoch. .

Minister vysvetlil, že hraničné kontroly sú nevyhnutné na boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu, pričom až 1200 percent z nich tento rok prichádza do krajiny nelegálne. Minister tiež prezradil, že väčšina migrantov, ktorí nelegálne vstupujú na územie Českej republiky, sú zo Sýrie.

„Ide o dopravnú migráciu, väčšina z nich smeruje do Nemecka. To vyvolalo napätie na nemeckých hraniciach. Minister zdôraznil.

Predstavitelia Českej republiky vysvetlili, že kým je opatrenie v platnosti, hraničné prechody medzi Českou republikou a Slovenskom je možné uskutočniť len na vybraných hraničných priechodoch.

„Do platnosti tohto opatrenia nebude povolené prekračovanie hraníc na iných miestach. Výnimkou z tohto opatrenia sú len záchranné a pohotovostné služby a poľnohospodári, poľovníci a iní zamestnanci, ktorí vykonávajú svoju odbornú činnosť v prihraničných oblastiach.“ Informovalo o tom slovenské ministerstvo vnútra.

SchengenVisaInfo.com už skôr informoval, že na rovnakom stretnutí s Rakúskom, Maďarskom a Slovenskom v Bratislave v Českej republike diskutovali aj o opatreniach, ktoré majú pomôcť znížiť nelegálnu migráciu najmä zo Srbska.

Minister vnútra SR Roman Mikulec na stretnutí predstavil päť základných požiadaviek, pričom poukázal na to, že tieto požiadavky sú dôležité v boji proti nelegálnemu prisťahovalectvu nielen pre krajiny strednej EÚ, ale aj pre EÚ ako celok.

READ  Vláda po pomalom začiatku zvýši očkovací program

Ukázalo sa, že jednou z požiadaviek je apelovať na krajiny západného Balkánu a rokovať o zosúladení ich vízovej politiky s vízovou politikou EÚ.

čítaj viac:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close