Svet

Česká republika v slzách! Vojačka Michaela († 27) sa zo zahraničnej misie nevráti: Dojímavé odkazy, reagoval aj Biden

Dojímavých odkazov sa na sociálnej sieti postupne pribúda. Michaela neposielajú iba jej blízki do neba, ale aj tí, ktorí ju nepoznali. Vážia si jej službu pre vlasť. Český prezident tiež vyjadril úprimnú sústrasť.

Prezident republiky Miloš Zeman vyjadruje úprimnú sústrasť rodine tragicky zosnulej seržantky Michaely …

pridané Pražský hrad – kancelária prezidenta republiky Štvrtok 12. novembra 2020

Toto je prvý Čech, ktorý zomrel na zahraničnej misii.

Zdroj: Reprofoto: Facebook

K zrúteniu vrtuľníka došlo vo štvrtok. “Stratili sme jedného z nás, kapitán Michael Tichá. Je mi to veľmi ľúto. Je len jedna vec, na ktorú sa nikdy nemôžeš pripraviť. Úprimnú sústrasť rodine,” Na sociálnej sieti napísal náčelník Generálneho štábu Českej republiky Aleš Opata.

Česká republika v slzách! Zo

Zdroj: Reprofoto: Facebook

Všetci sú spomínaní v dobrom. “Bola nielen vojačkou, zúčastnila sa aj hasičskej súťaže TFA. Napríklad v roku 2016 obsadila na ME v Poľsku v ženskej kategórii 3. miesto! Česť jej pamiatke,” zdôraznil Paul.

Česká republika v slzách! Zo

Zdroj: Reprofoto: Facebook

„Poznali sme sa krátko, ale zanechali vo mne silnú stopu a do vášho života sa mi zapísala vaša neuveriteľne silná, charizmatická osobnosť,“ vyspovedal Barča.

Česká republika v slzách! Zo

Zdroj: Reprofoto: Facebook

“Mischa, bola si ako slnko. Skvelá a silná žena. Mám na teba len tie najlepšie spomienky. Je mi to veľmi ľúto.” opísala Renáta.

Česká republika v slzách! Zo

Zdroj: Facebook

Okrem Českej republiky má byť obeťami jeden Francúz a šesť občanov USA. Jeden Američan prežil. Je však v kritickom stave. Preto nechýbala ani reakcia novozvoleného amerického prezidenta Joe Bidena, ktorý mu poprel skoré uzdravenie. „Vyjadrujem hlbokú sústrasť príbuzným príslušníkov mierových síl,“ napísal okrem iného.

Česká republika v slzách! Zo

Zdroj: Reprofoto: twitter

Technická chyba

Príčinou nešťastia počas rutinnej misie neďaleko egyptského mesta Šarm aš-Šajch má byť technická chyba. Uviedla to česká armáda s odvolaním sa na agentúru AFP.

🇨🇿 Pozostatky tragicky zosnulej seržantky Michaely Tichej budú po prílete z letiska do vlasti sprevádzané motorkou Hradnej stráže.

pridané Pražský hrad – kancelária prezidenta republiky Štvrtok 12. novembra 2020

Hovorca MFO Brad Lynch pre AFP potvrdil, že havarovaný vrtuľník patril mierovej misii a vyšetrovanie katastrofy sa už začalo. Misia MFO bola vytvorená na základe mierovej dohody medzi Egyptom a Izraelom z roku 1979 a pôsobí na Sinajskom polostrove, ktorý leží medzi Izraelom, pásmom Gazy a Suezským prieplavom.

READ  Bolo 11 úmrtí a 901 prípadov. Z dôvodu karantény poslanci prerušili schôdzu do 3. novembra - Denník N

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close