svet

Český minister presadzuje otvorenie hraníc od júla. Najvzdialenejšie rokovania so Slovenskom a Rakúskom

V rokovaniach s kolegami zo susedných krajín český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček loboval za to, aby boli hranice úplne otvorené pre susedné krajiny od júla.

Najvzdialenejšie rokovania so Slovenskom a Rakúskom

Rokovania sú najodľahlejšie so Slovenskom a Rakúskom, podľa neho naopak najťažšie rokovania budú s Poľskom.

V auguste by chcel prepustiť cesty do obľúbených turistických destinácií, ako sú Chorvátsko, Grécko a Malta.

Zdôraznil však, že všetko závisí od vývoja šírenia choroby a dohody s ostatnými krajinami. Minister Petříček to napísal v blog zverejnený na serveri Aktuálně.cz,

Zhrňuje plán liberalizácie ciest do zahraničia, ktorý podporuje pri rokovaniach so zahraničnými partnermi.

Dúfal, že hranice so susednými krajinami Českej republiky budú úplne otvorené v júli. Minister sa tiež snaží pokračovať v cestovaní do vzdialenejších krajín, ktoré sú infikované koronavírusom podobným a lepším spôsobom ako v Českej republike.

Nové uvoľnenie obmedzení

Konkrétne sa zmienil o Bulharsku, Maďarsku a pobaltských krajinách. V auguste môže byť podľa Petříčka možná druhá vlna uvoľnenia cestovných obmedzení.

Malo by sa to týkať populárnych turistických destinácií, ako sú Chorvátsko, Grécko, Slovinsko a Malta. Minister tiež preskúma možnosť cestovať do vzdialenejších krajín, ako je Kanada, Austrália a Japonsko.

Zdôraznil však, že v tomto prípade záleží aj na tom, ako bude pokračovať medzinárodná letecká doprava.

Minister tiež zdôraznil, že všetky tieto plány závisia od vývoja situácie okolo covid-19, ale aj od rokovaní s ostatnými štátmi.

Schopnosť opäť voľne cestovať nie je len na nás„Podľa neho je priskoro hovoriť o obnovení ciest do najviac postihnutých krajín vrátane Talianska, Španielska, Francúzska a Spojených štátov.

Späť k normálu

V texte tiež pripomenul, že ministerstvo zahraničných vecí stále neodporúča cesty do zahraničia a vyzýva občanov, aby boli trpezliví.

Nie je to naše koníček, v zahraničí stále platia prísne obmedzenia a môžete utrpieť prepravné komplikácie„varuje.

Petříček považuje uzavretie hraníc za logický krok, ktorý bol potrebný na ochranu ľudských životov, ale teraz dúfa v postupný návrat k normálnosti.

Teraz sme, aspoň dúfam, pretože nie som lekár, najhoršia vonku a môžeme sa začať pokúšať vrátiť sa k normálu. Nie revolučný, ale dosť rýchly. Nikto nechce ohroziť výsledky, ktoré sme dosiahli pri riešení krízy koronavírusov. Ľudia si však zaslúžia vedieť, kedy a kam môžu ísť na zaslúženú cestu alebo dovolenku“, Píše Petříček.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close