Technológie

Český senát hovorí Josephovi Wuovi, aby navštívil pražské fórum

  • Lin Xia-I / reportér zamestnancov

Český senátny výbor v stredu prijal uznesenie na podporu spolupráce s Taiwanom v oblasti inovácií, obchodu a investícií vrátane pozvania ministra zahraničných vecí Josepha Wu () na stredajšie a štvrtkové fórum v Prahe. Oznámilo to včera ministerstvo zahraničných vecí.

Wu dostal pozvanie a poveril Tchaj-pejskú ekonomickú a kultúrnu kanceláriu v Prahe, aby urobila opatrenia, povedal Remussen (陳立國), generálny riaditeľ ministerstva pre európske záležitosti, ktorý čoskoro poskytne ďalšie podrobnosti ministerstvu.

Uznesenie uvítalo návštevu delegácie vedenej ministrom národnej rozvojovej rady Kung Ming-hin (龔明鑫) a ministrom vedy a technológie Wu Chung-sang (T 政) v Českej republike neskôr v tomto mesiaci, povedal Chen.

Fotografia urobená naživo z ministerstva národnej obrany

Skupina vládnych predstaviteľov a zástupcov podnikov navštívi budúci týždeň od stredy do októbra Česko, Slovensko a Litvu, aby preskúmali obchodné príležitosti. Účasť je do 30.

Rezolúcia vyzvala českú vládu, aby cestu využila na posilnenie spolupráce s Taiwanom v oblastiach, ako je cestovný ruch, umelá inteligencia, informačné a komunikačné technológie, kybernetická bezpečnosť, zelená energia a elektrické vozidlá, ako aj súvisiace dodávateľské reťazce.

Rezolúcia vyzvala českú vládu, aby pomohla Taiwanu vyjednať bilaterálnu investičnú dohodu s Európskou úniou, uviedol Sen vďaka silnej podpore Prahy.

Komentáre budú neutrálne. K článku si ponechajte relevantné komentáre. Poznámky obsahujúce urážlivé a obscénne výrazy, osobné útoky alebo propagačné akcie budú odstránené a používateľ bude zablokovaný. Konečný výsledok bude podľa uváženia denníka Taipei Times.

READ  Možnosť pripojených kociek Baldur’s Gate 3 je teraz extra nabitá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close