Zábava

Český spevák Nedvěd sa narodil druhýkrát: 5-hodinová operácia srdca!

19. septembra 1947 sa narodil spevák, gitarista a textár, člen známej rodiny Nedvědovcov František Nedvěd.

Spolu so starším bratom Janom založili trampskú skupinu v Toronte v roku 1972. V roku 1974 prvýkrát zvíťazili na festivale Porta s piesňou Kamarád. Ešte v roku 1974 premenovali skupinu na Brontosaurus. Zo slávnej éry tejto skupiny sú hity Rose from Paper alebo On the Stone Stone. V polovici roku 1975 skupinu rozpustili a Jan sa spolu s Františkom Nedvědom a Zdenou Tichotovou stali na rok členmi Duchovného kvinteta. V roku 1976 sa Brontosaury znovu začali formovať.

Zdroj: CT

V roku 1991 vydali úspešný album Ptáčata a o rok neskôr album Kamínky. V roku 1995 vydali album Na kameni kámen. 21. júna 1996 odohral brat Honza na Strahove veľmi úspešný a nezabudnuteľný koncert, na ktorom sa zúčastnilo 70 000 ľudí.

Rozišli sa v roku 1997, pričom každý z bratov koncertoval samostatne. V roku 1998 vydal František prvý sólový album Neváhej a vejdi, o rok neskôr druhý album Second Serving. Dnes má na svojom konte šesť albumov, zatiaľ posledný s názvom Fifth vyšiel v roku 2006. Hitom sa stali jeho piesne The Third Attempt, Nomadic Actors, First Time Alone, Rozchod a Stánky. Po viac ako desiatich rokoch odlúčenia sa bratia opäť spojili a 19. decembra 2007 sa stretli na spoločnom koncerte v Luzerne na jednom pódiu. Jeho nahrávka vyšla na živom albume Nedvědi 60, Fešáci 40, Lucerna 07. V novembri 2011 spolu s bratom Janom vydali album Souhvězdí jisker.

František Nedvěd

Zdroj: CT

Tento rok musel hudobník podstúpiť operáciu srdca. „Teším sa, že sa znovu narodím,“ povedal pred operáciou. Jeho srdce pracovalo iba 30 percent, ťažko dýchal a hýbal sa.

„František Nedvěd bol v hale asi 5 hodín, ako je to pri týchto operáciách obvyklé. Spravili sme mu štyri obchvaty,“ povedal po zákroku profesor Jan Pirk.

READ  Mary dala svojmu synovi závoj, reakcie sú skutočne zamyslené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close