Hlavné správy

Cestovné obmedzenia v Bulharsku, Grécku, Rusku, na Slovensku Prioritná vakcína

3. júla 2020 Ľudia trávia čas na pláži neďaleko mesta Shabla v Bulharsku. EPA-EFE / VASSIL DONEV

Bulharsko aj Grécko sa kvôli svojej letnej turistickej sezóne spoliehajú na ruských turistov, ale rozsiahle rozšírenie delty variantu COVID-19 v Rusku hrozí, že to skomplikuje situáciu.

Vo štvrtok bulharský hlavný zdravotný inšpektor Dr. Angel Kunchev pre televíziu Nova uviedol, že rozšírenie delty v Rusku by mohlo obmedziť prístup ruských občanov do Bulharska.

Ak sa tak stane, bude to ďalšia rana pre odvetvie cestovného ruchu na pobreží Čierneho mora, ktoré tradične zodpovedalo za veľkú časť záujmu ruských turistov.

„Poznám mieru frustrácie, ktorú tento krok prináša, zvlášť keď sa mnohí tešia na pravidelné sezóny,“ uviedol Kunchev s tým, že Rusko sa pravdepodobne pripojí k bulharskému „červenému zoznamu“ krajín s vysokým rizikom infekcie. „Iba sme si to jednoducho všimli [however], Položil som myšlienku na stôl. “

Kvôli nariadeniam súvisiacim s COVID-19, skupiny z Ruska, s výnimkou jednotlivcov, nemali v poslednej dobe do Bulharska povolený vstup. Výsledkom bolo oneskorenie sezónnych priamych letov z Moskvy, dvoch najväčších miest na pobreží Čierneho mora, do Varny a Burgasu do 30. júna.

Od stredy privítali letoviská niekoľko stoviek turistov z Ruska. Podľa súčasných bulharských pravidiel sú návštevníci povinní predložiť očkovací preukaz, negatívny test PCR alebo doklad, že cestujúci sa zotavili z korónového vírusu.

30. júna grécke ministerstvo cestovného ruchu oznámilo, že kvôli rozšíreniu mutácie delty v Rusku budú musieť všetci návštevníci vyvinúť negatívny test PCR bez ohľadu na to, či boli alebo neboli očkovaní. Všetci cestujúci z Ruska budú navyše podrobení detekčnej kontrole po príchode do Grécka; V Bulharsku sa dvojité testovanie nevyžaduje.

Grécko nedávno začalo horieť pre svoju voľnú kontrolu. Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová 24. júna kritizovali bezplatné prijatie turistov očkovaných údermi, ktoré nie sú schválené normami EÚ, ako napríklad ruský Sputnik-V.

READ  Zrušené výbery na cestu počas epidémií: Komisia sa rozhodla nominovať SLOVENSKO na súd - Európska žaloba - Kritické správy a informácie o európskej politike, ekonomike, zahraničných veciach, obchode a technológiách

Vo štvrtok zaznamenalo Rusko 672 úmrtí súvisiacich s COVID-19, čo je vôbec najvyšší počet.

Na rozdiel od Bulharska a Grécka Slovensko uprednostňuje očkovanie od 9. júla, a to na základe prístupu zameraného na jednotlivé krajiny. Bez ohľadu na úroveň vírusu v konkrétnej krajine, Slovensko teraz povolí iba plne zaočkovaných občanov.

Každý, kto nemá dôkazy o tom, že je očkovaný aspoň jednou dávkou, by mal ísť do izolácie. Podľa ministerstva zdravotníctva bola predchádzajúca stratégia neúčinná: „Zaznamenali sme masívny nárast regulácie.“

Od 20. mája do 20. júna napriek povinnému postupu oficiálne dorazilo iba viac ako 17 000 výnosov. Niektorí považujú tento nedávny krok za súčasť slovenskej vládnej kampane zameranej na zvýšenie brutálnej vakcínovej kampane.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close