‚Chamtivý‘ tréner Mamelodi Sundowns chcel viac gólov

„Som nenásytný, pokiaľ ide o góly, trochu zaostávame za našim cieľom pre túto fázu ligového ťaženia,“ povedal po desiatom dni zápasu v meste Polo na severe.

Sundowns zaznamenali 17 zápasov v deviatich zápasoch, vrátane ôsmich od namíbijskej hviezdy Petra Shaluleela, ktorý sa postavil proti Marumo za zatvorenými dverami kvôli infekcii koronavírusom.

„Máme ešte jeden zápas v tomto cykle (odložený zápas proti Baroku), čo je ďalšia šanca skórovať,“ dodal Mngqithi.

11-prihrávkový ťah postavil Temba Swanea na strelenie jediného gólu prvého polčasu a Mpho Mvelase premárnil najväčšiu šancu na vyrovnanie hodinu pred otvorením Whitegate.

Marumo posunul viac hráčov dopredu smerom k vyrovnaniu, Sundowns využili priestor navyše a Slovák Pavel Safranco skóroval Shaluleel na oboch stranách brány.

Shaluleel bol v minulej sezóne zvolený za najlepšieho hráča Juhoafrickej republiky a jeho dvojité storočie proti Galom ho vynieslo na vrchol rebríčka Premiership osemkrát.

Kým Mankoba chce viac gólov, päťdesiatnik by mal byť spokojný s obranou, na ktorú v lige v tejto sezóne nezanevrel.

Hviezdneho brankára Ugandy Denisa Onyanga vyradilo zranenie podkolennej šľachy, pričom jeho tajní tréneri Zambijec Kennedy Mwen a Riyad Peters ponúkajú príležitosti, aby dokázali svoju hodnotu.

Sundowns majú pred druhým Stellenboschom náskok piatich bodov, pričom majú na konte jeden zápas a usilujú sa o piaty premiérový titul za sebou.

Minulý mesiac sa dostali do skupinovej fázy vyradením Maniema Union Demokratickej republiky Kongo a po žrebovaní 23. decembra nájdu svojich troch rivalov z miniligy.

AmaZulu, klub z Durbanu, ktorý prekonal očakávania tým, že skončil v minulej sezóne na druhom mieste za Sundowns, patrí poďakovanie majstrovi Augustinovi Mulenkovi za to, že na domácej pôde zdolal Kapské Mesto 2:0.

Tréner Amazulu a bývalá hviezda Juhoafrickej republiky Penny McCarthy sa po strelení voľných miest v posledných dvoch ligových zápasoch dvakrát pozrel do siete náhradnej Mulenky pred polčasom.