Svet

Chcela zostať len mesiac v Afrike: Potom nastal zásadný obrat, mladí Briti urobili niečo neuveriteľné!

Osemnásťročná Letty chcela podľa The Sun v skutočnosti iba mesiac pomáhať v sirotinci v Tanzánii a potom sa vrátiť do Veľkej Británie. Ale rýchlo si všimla, ako zle sa tam deťom darilo.

Mali byť fyzicky a psychicky týraní a jedlo by sa malo dostávať iba raz denne. Darčeky navyše putovali do vreciek zamestnancov. Toto popisuje britská žena v rozhovore pre britské noviny.

Týranie v detskom domove v Tanzánii

The Sun cituje Letty: „Zneužívanie, ktoré deti zažili v detskom domove, bolo strašné a videl som, aký to malo na nich dopad, a vedel som, že sa niečo musí okamžite zmeniť.“ Odvtedy je jej cieľom pomôcť deťom a poskytnúť im domov. Namiesto plánovaného mesiaca zostala mladá Britka v Tanzánii tri roky.

Keď musel byť sirotinec v roku 2016 zatvorený, presadila nový domov. Mal sa starať o deti, ktoré by inak skončili na ulici. Medzitým, o sedem rokov neskôr, žije Letty s deviatimi deťmi z bývalého sirotinca a piatimi ďalšími bývalými deťmi z ulice v dome v Iringe.

Britka stále svoje rozhodnutie neľutuje, pokračuje správa. „Tieto deti sú môj život,“ hovorí 26-ročná žena. Už jej bolo jasné, že jedného dňa chce pomôcť deťom v núdzi. Ani ona, ani jej blízki neboli prekvapení rozhodnutím zostať v Tanzánii.

Od otvorenia Bezpečného domu v októbri 2019 môže Street Children Iringa pomôcť mnohým zraniteľnejším uliciam …

Uverejnila Letty McMaster Utorok 25. augusta 2020

Deťom sa doma darí

Letty v rozhovore pre The Sun zdôraznila: Je si istá, že normálny domov a rodina sú pre deti dobré. Príspevok ju cituje: „Odkedy sú doma, uspeli v škole a vo všetkých aspektoch života.“

Dieťa, ktoré v zime našlo na ulici iba tričko, je teraz medzi 20 najlepšími študentmi jeho ročníka. Ďalšia je na jednej z najlepších súkromných škôl v krajine a tretia je talentovaný hudobník, ktorého piesne sa hrajú v miestnom rozhlase.

READ  Európska únia je pripravená bojovať proti poľskému útoku na právny poriadok Federácie

26-ročná žena plánuje naďalej pomáhať deťom v núdzi a dostať ich čo najviac z ulíc. „V Tanzánii je čoraz viac detí, ktoré potrebujú pomoc,“ je si istá, Letty.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close