Technológie

Chcete skladací telefón Samsung Galaxy Z Fold 2 5G? Toto je pravda o ňom (VIDEO TOUCHIT)

Je to rozhodne lepšie ako prvá verzia Z Fold a je určená aj pre slovenský trh (prvá verzia nebola). Cenovka je však 1999 eur, čo je rozhodne dosť veľa.

Pre koho je to teda určené?

Je to ale predovšetkým telefón, s ktorým spoločnosť Samsung jasne ukazuje, že skladacie telefóny sú „jeho oblasť “ a už ju nepustí. Momentálne súťaží Huawei Mate Xs a Motorola s modelom Trieda 5G. Apple si zatiaľ nezvolil skladacie telefóny a nevyzerá to tak. Toto asi nie je vhodný čas.

Z Fold 2 má v porovnaní so svojím predchodcom oveľa väčšie displeje. Konkrétne predná strana má 6,2 palca, je Super AMOLED s rozlíšením 816 × 2260 pixelov. Jedná sa o významné zlepšenie v minulosti, a preto je najdôležitejšie pre životnosť batérie telefónu – neotvorenie hlavného displeja. Interné hlavný displej je 7,6 palca a plocha až 180,8 cm2. Je nevyhnutný na použitie vo forme tabletu, jeho rozlíšenie je 1768 × 2208 pixelov a jedná sa o Super AMOLED 2X displej.

Záves na displeji býva pri skladacích telefónoch najväčším problémom a tento typ vyvinul Samsung na základe skúseností odborníkov, ktorí vyrábajú tyčové vysávače. Spoj je vždy náchylný na prach a vodu a musí sa zabrániť prenikaniu týchto prvkov. Tomu zabráni použitie chĺpkov, napríklad tých, ktoré sú na tyčových vysávačoch. Kĺb je dobre tvarovaný, cítite ho pohybom prsta po tejto časti obrazovky, ale nevidíte ho.

Na čo slúži veľký displej telefónu?

Aby ste mali spojenie telefón + tablet v jednom zariadení. V skutočnosti platíte za zložitosť zariadenia – je malé, keď ho nosíme, a veľké, keď ho potrebujete. Spolu by vás tieto dve zariadenia vyšli omnoho lacnejšie, stále však ide o dve samostatné zariadenia. Existuje iba jeden Fold 2, ktorý sa dá skutočne vložiť do vrecka nohavíc. To sú však proporcie skutočných smartfónov stále drsné a ťažké. Má 282 gramov a najhrubšia časť má 16,8 mm. Po zložení uvidíte v určitej časti medzeru medzi poľami displeja. To je podstatný rozdiel v porovnaní s najnovšou generáciou Motorola Razr 5G, kde nie je medzera a telefón je malý, pretože má tvar V-karty. Jeho rozšírený displej je však iba polovičný v porovnaní s displejom Z Fold 2.

Veľký displej je teda v prípade Z Fold 2 slávne veľký a dajú sa použiť napr. na prácu s dvoma alebo tromi aplikáciami naraz. Je to veľká vec a môžete určiť, že sa vaša obľúbená kombinácia aplikácií otvorí okamžite stlačením jediného tlačidla – napríklad Google Chrome a Microsoft Outlook. To je pekné, najmä na „konzumáciu“ obsahu.

Hlavný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Ak by mal byť režim na veľkej obrazovke na tvorbu obsahu, potom je to niečo iné. Tu zistíte, že sa jedná o operačný systém Android 10 (s prísľubom troch rokov aktualizácií) a nie Windows 10. Môže sa teda vytvárať, ale obdobne ako tablet s Androidom. Osobne nám to viac vyhovuje na tvorbu obsahu Galaxy Note20 Ultra.

Batéria

Áno, v dvoch moduloch sa nachádza 4500 mAh batéria a skutočne cool Z Fold 2 vydrží jeden deň prevádzky. Je to dané aj tým, že bežné veci, ako napríklad krátke príspevky na sociálnych sieťach, odpovede na WhatsApp, SMS alebo telefonické hovory, sú vybavené reportom s predným displejom. Batéria je naozaj dobrá. Podobne reproduktory, kombinácia Samsungu a AKG prinášajú ovocie v podobe dobrého zvuku (konečne). Súčasťou dodávky sú aj USB-C slúchadlá od AKG, nechýba nabíjačka a kábel USB-C – USB-C.

Predný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Predný displej na Samsung Galaxy Z Fold 2

Fotoaparáty

Je ich ale až 5 a najlepšou v celom systéme je možnosť snímania selfie snímok pomocou výkonného zadného fotoaparátu, pričom pri fotografovaní sa stále vidíte. Z hľadiska konštrukcie kĺbu je pekné, že môžete telefón položiť do L-ka a túto polohu využiť ako statív. Takto je ľahké fotografovať, napr. Skupina ľudí, ktorí sú všetci v obraze. Novinkou je orámovanie videa, keď sa obraz prispôsobí tomu, ako sa pohybujete pred kamerou. Naozaj si ukážeme, ako to vyzerá v našom videu.

Zadné fotoaparáty majú 12 megapixelov, čo je kombinácia hlavného, ​​ultraširokého a teleobjektívu. K týmto trom objektívom pridajte dva fotoaparáty s rozlíšením 10 megapixelov. Fold 2 nie je vo všeobecnosti fotomobil, fotí sa pekne, ale rekordér ako Note20 Ultra nie.

Pridané vlastnosti

Samozrejmosťou sú funkcie, ktoré sú založené na spolupráci spoločnosti Samsung a ďalších spoločností ako napr. Microsoft. To znamená pripojenie telefónu / tabletu k notebooku so systémom Windows. Prispôsobte si tiež aplikácie od Google pre Z Fold 2 v režime Flex.

Celkové posúdenie

Fold 2 je v súčasnosti najlepší skladací telefón na svete. Otázkou je, či svet chce skladacie telefóny. Cena týchto zariadení je stále príliš vysoká, takže si ich môžu dovoliť iba ľudia s vyššími príjmami. Spoločnosť Samsung ale vie, že keď príde čas na skladacie telefóny, bude mať s ich prevádzkou bohaté skúsenosti a bude v tejto skupine telefónov na špici. Jeho výhodou je, že si môže dovoliť experimentovať a niečo sa podarí a možno niečo nie. Zatiaľ je Z Fold 2 skôr prestížnou záležitosťou, takým prémiovým štýlom za 2 000. Predáva sa v čiernej a bronzovej farbe.

Prvé skúsenosti s telefónom Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G: Toto je očakávaný dátum spustenia predaja

READ  Ako zvládli dve top hodinky nástrahy cestovného ruchu? Testovali sme ich v Tatrách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close