šport

Chernakovo rodné mesto na Slovensku je na pohári prvýkrát od roku 2003

Eric Černak Stanley získal trofej dvakrát za sebou, ale potom, čo ju presťahoval do svojho rodného Slovenska, má obranca Tampy Bay Lightning dobrú motiváciu na trojbob.

Černak musel cestovať na hranicu medzi Maďarskom a Slovenskom, pretože Slovensko má prísne obmedzenia týkajúce sa COVID-19, pretože v utorok neskoro v Budapešti pristála veľmi žiadaná hokejová trofej. Nemal teda čas predviesť miestnych mládežníckych hokejistov, bol to jeho pôvodný plán.

„Chcel som ukázať trofej mladým ľuďom, ktorí hrajú hokej v Kosciuszi, pretože to bude pre nich neobvyklý zážitok, ale plány sa trochu zmenili,“ povedal Černak pre slovenské médiá na tlačovej konferencii. „Ale stále tu chcem byť vzorom pre mladých hráčov, aby mohli vidieť hokejistu zo Slovenska.“

24-ročný obranca je prvým slovenským hráčom v histórii NHL, ktorý vyhral Stanley Cup dve po sebe nasledujúce sezóny. Po prvom víťazstve v roku 2020 nebol schopný priniesť trofej na Kosciuszko kvôli ťažkostiam spojeným s obmedzeniami Covit-19.

„Každý hráč sníva o tom, že prinesie Stanley Cup do svojho rodného mesta,“ povedal Chernak. „Niekoľkokrát som to dokázal zdolať. Tentokrát som rád, že to fungovalo. Šálku kávy môžem priniesť svojim blízkym, priateľom a všetkým, ktorí mi na cestách pomáhali.“

Stanley Cup sa na Slovensko vrátil o šesť rokov neskôr. Nakoniec Marion Hosu z Chicaga Blackhawks v roku 2015 priviedli do jej rodného mesta Trenen. Trofej prišla druhýkrát pre Kosciuszko s takmer 250 000 obyvateľmi na východe Slovenska. V roku 2003 tam bol prijatý osobný strážca New Jersey Devil Jiří Byzek.

„Sme radi, že hráč z Kosciuszko opäť získal Stanley Trophy,“ povedal Černak a pozval ho na osobnú večeru.

Černak plánoval zjesť svoj obľúbený segedínsky guláš zo Starley Cupu, ktorý v pohári pravdepodobne nikdy nebol. Jedná sa o pomaly varenú slaninu a papriku.

READ  Babirin napreduje, keď Chitsibas odchádza do dôchodku; Algrass porazil Chinnara v ďalšom zenovom súboji

V stredu zamieri Stanley Cup do Česka. Vpred Ondrej Palat Prevzatie trofeje bude Fredek-Mastek oslavovať s fanúšikmi, spolu s obrancom John Rutta Kto bol pozvaný na večerný sviatok balady. Ruta vo štvrtok odnesie Stanleyho pohár do svojho rodného mesta Bessek a potom na párty v Prahe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close