Hlavné správy

Chicago odporúčalo obyvateľom, aby neopúšťali svoje domovy

Tretie najväčšie mesto v USA zažíva prudký nárast prípadov COVID-19.

13. novembra 2020 o 12:16 TASR


Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotných informáciách o novom koronavírus, bude odomknutá a prístupná všetkým na SME.sk. Považujeme to za verejný záujem. Na podporu novinárov a serióznej a zabehnutej žurnalistiky, môžete tak urobiť zakúpením predplatného →


CHICAGO. Starostka Chicaga Lori Lightfoot odporučila ľuďom, aby s účinnosťou od 16. novembra zostali doma.

Opatrenie prišlo v čase, keď tretie najväčšie mesto Spojených štátov zažíva prudký nárast prípadov chorôb COVID-19. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Najvyšší stupeň ohrozenia

“Odporúčam obyvateľom Chicaga zostať doma. Žiadam ich, aby opustili domov iba pre základné potreby, ako sú práca alebo škola,” uviedol vo štvrtok starosta.

Toto odporúčanie sa implementuje v čase, keď v okrese County, ktorého súčasťou je aj Chicago, je sedemdňový kĺzavý priemer 91,6 nových denných prípadov infekcie na 100 000 ľudí.

Údaj o viac ako 25 prípadoch na 100 000 ľudí znamená, že oblasť je najviac ohrozená.

Starosta požiadal obyvateľov, aby neprijímali hostí doma, zrušili oslavy vďakyvzdania a nikam nechodili.

„Každý z nás musí začať chrániť Chicago už teraz, pretože rok 2020 sa bude meniť zo zlého na horší – uvidíme ďalšie desaťtisíce infikovaných a preťažených zdravotných systémov a ďalších 1 000 obyvateľov Chicaga zomrie do konca roka na COVID-19, “uviedla webová stránka. mestá.

Tretí a najhorší vrchol

Americký štát Illinois, kde sa nachádza Chicago, hlásil v stredu 12 657 nových prípadov koronavírusovej infekcie a 145 úmrtí. V štáte bolo celkovo 523 840 prípadov infekcie a 10 434 úmrtí.

Illinois odporúča štátnym príslušníkom na svojich webových stránkach, aby čo najbližšie tri týždne zostali čo najviac doma. Píše sa v ňom: „Choďte iba na nevyhnutné a základné činnosti, ako je práca, ktorá sa musí robiť mimo domu, alebo testovanie na COVID-19, návšteva lekárne a nákup jedlo. „

READ  Informoval o tom poslanec mesta Bratislava Adam Berka

USA zažívajú tretí a najhorší vrchol v prípadoch COVID-19.

Sedemdňový kĺzavý priemer je v súčasnosti v Spojených štátoch asi 125 000 prípadov, viac ako 65 000 ľudí je hospitalizovaných a sedemdňový priemer úmrtí je viac ako 1 000.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close