svet

Chorvátsko čoskoro otvorí hranice ľuďom zo štyroch krajín vrátane Slovenska, uviedol minister

Koncom mája Chorvátsko otvorí hranice pre cestujúcich zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rakúska. Oznámil to na piatkovej tlačovej konferencii miestny minister cestovného ruchu Gari Cappelli. Informovala o tom spravodajská stanica ORF.

Online systém bude spustený od štvrtka 28. mája, ktorý vám umožní predčasne sa zaregistrovať.

„Hostia nebudú musieť čakať na hranici, ale budú môcť prekročiť hranice v priebehu niekoľkých sekúnd, ak predtým vyplnili žiadosť pomocou online formulára. Aplikácia, ktorá sa doteraz použila na vydanie cestovného povolenia, bude na platforme najneskôr do 28. mája. ““ vysvetlil Cappelli, citovaný HINA.

Dodal, že hotely by sa mali otvoriť aj v závislosti od kapacity a počtu ubytovacích jednotiek.

Podľa chorvátskeho ministra vnútra Davora Božinoviča bude vstup turistov do krajiny kontrolovať epidemiológ a chorvátsky inštitút verejného zdravia.

„Je dôležité chrániť zdravie našich spoluobčanov a našich zákazníkov av prípade potreby reagovať.“ povedal Božinovič.

Online dotazník je k dispozícii od štvrtka, ktorý objasňuje podmienky vstupu do Chorvátska. Pohraničná polícia prostredníctvom tohto dotazníka spracuje až 90% všetkých žiadostí.

Od polnoci štvrtok do poludnia piatok prišlo do Chorvátska 5 336 cudzincov, najmä zo Slovinska.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close