Chorvátsko porazilo Slovensko a naďalej víťazilo v Jadare!

Chorvátsko zvíťazilo nad Slovenskom 3: 0 (25-21, 25-14, 25-13) v treťom kole majstrovstiev Európy vo volejbale 22. augusta 2021 na turnaji Jatar (2021 Eurovoli), aby dosiahlo tretie víťazstvo v C-skupine.

Chorvátske volejbalové reprezentantky zaznamenali tretie víťazstvo v C -skupine európskeho šampionátu bez straty setu, ktorý hostil Jatar.

Po víťazstvách proti Švajčiarsku a Bielorusku zdolali zverenci Daniela Chandrelliho Slovensko 3: 0 (25-21, 25-14, 25-13). Clara Perichová zobrala podanie a udržala ich nažive v prvom sete, pretože Chorvátsko vyhralo sériu 6: 0.

Chorvátsko pokračovalo vo svojom tempe aj na začiatku druhého setu. V službách Posena Boutique skórovali 6-1 v rade, aby zvýšili svoju prevahu na 8-1 a 24-11. To isté sa stalo aj v treťom sete. Chorvátsko sa predčasne ujalo vedenia 14: 5 a ľahko ukončilo zápas.

Chorvátsko vedie v skupine s maximálne deviatimi bodmi z troch zápasov, pričom Slovensko zostáva po druhom zápase bez bodov.

Chorvátsko najbližšie nastúpi v C -skupine proti Maďarsku 24. augusta o 17:00 a proti Taliansku 25. augusta o 21:00. Utorková výhra zabezpečí jedno z prvých dvoch miest v skupine, pričom v stredu bude súťaž o prvé miesto v skupine.

Výborné umiestnenie v skupine zabezpečuje v 16. kole nominálne slabšieho súpera.

Jader je hostiteľom skupiny C na európskom volejbalovom šampionáte žien, pričom ďalšími hostiteľskými mestami sú Belehrad, Plovdiv a Cluj-Napoca. Pred začiatkom turnaja sa očakávalo, že Chorvátsko skončí v skupine na 2. mieste.