Ekonomika

Chorvátsky „elektromobil“ Rimac má získať Bugatti od koncernu VW

Ten chorvátsky startup pre elektronickú mobilitu Rimac, ktorý vedie 32-ročného chlapca, dostane exkluzívnu automobilku Bugatti? Napriek tomu, že ide o neoficiálnu nepotvrdenú informáciu, ktorá znie skôr ako hlavný vtip, mohlo by ísť o skutočnosť. A to hneď z niekoľkých dôvodov.

S touto informáciou, ktorej sa na prvý pohľad ťažko uverí, prichádza nemčina Manažérsky časopis. V prípade koncernu VW sa zdá, že ide o „zákulisný“ dobre informovaný zdroj. Napokon, napríklad prišiel prvý. aj s informáciami o hlavných softvérových problémoch elektrické auto Volkswagen ID.3. A tie sa neskôr potvrdili.

Podľa nemeckého časopisu chce skupina VW predať nerentabilnú značku Bugatti na dlhší čas. Plánovalo sa ho predať potomkovi Ferdinanda Porsche – Gregorovi Piëchovi za zhruba 200 miliónov. €. Dohoda padla, ale ochota predať Bugatti zostala.

Podľa Manager Magazine informácie o akvizícii Bugatti chorvátskou spoločnosťou Rimac poskytujú zainteresované strany priamo zo skupiny. Skupina Volkswagen. Zdroje tvrdia, že táto dohoda čaká na podpis dozornej rady. Pokiaľ je to možné, malo by sa tak stať neskôr v tomto roku.

Na oplátku 49% podiel

Karmagazín v tejto súvislosti uvádza, že cieľom koncernu VW je získanie 49% podielu v spoločnosti Rimac výmenou za Bugatti. Vyzerá to však ako veľmi ambiciózny plán, najmä vzhľadom na množnú hodnotu Rimacu a spomínanú predajnú cenu Bugatti (200 miliónov EUR). Môže to však byť iba špeciálne ocenenie pre „rodinu“ a skupina si v skutočnosti oveľa viac váži Bugatti. Vďaka významnému podielu by Nemci získali potrebné know-how v oblasti elektronickej mobility, čo je pre nich určite veľmi užitočné v rámci ich veľkej transformácie na elektrické vozidlá.

Pravdepodobne by získali silnejší základ pre svoje vyjadrenia o dobiehaní Tesly. Mladá chorvátska spoločnosť sa koniec koncov považuje za lídra v oblasti technológií elektronickej mobility. Dôkazom toho môžu byť aj zakúpené akcie Rimacu veľkými hráčmi ako Porsche (15,5%), Hyundai Motor, Jaguar, Koenigsegg alebo Magna.

READ  Lotyšský HDP na obyvateľa je tri štvrtiny priemeru EÚ / článok

Spoločnosť 32-ročného inžiniera Mate Rimaca, ktorý je považovaný za Elona Musku z Európy, by zase získala značku Bugatti a súvisiacu infraštruktúru. To by jej mohlo výrazne pomôcť pri „komercializácii“ jej elektrických hyperšportových automobilov. Vrátane pripravovaného modelu Rimac C_Two s výkonom 1 914 koní, zrýchlením z 0 na 60 km / h (97 km / h) za 1,85 sekundy alebo maximálnou rýchlosťou 412 km / h.

Reuters pokiaľ ide o túto správu, uvádza sa v nej, že Bugatti, Rimac a Volkswagen zatiaľ odmietli komentovať. Na uznesenie si budeme musieť počkať.

elektromobilita slovensko

Zdroj foto: Rimac

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mate Rimac sa volá „Elon Musk Európy“. Čo hovorí Tesla?
„Slovensko by si malo brať príklad z chorvátskeho elektromobilu Rimac“
Chorvátsky Rimac C_Two s 1914 koňmi sa pripravuje na homologizáciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close