Christina Kuková sa snaží získať titul Al Habtoor Tennis Challenge Daria Snigur

Daria Snigur s trofejou Al Habtoor Tennis Challenge
S láskavým dovolením: Udelené

Dubaj: Bývalá juniorská wimbledonská šampiónka Daria Snigurová zdolala Christinu Kukovú 6:3, 6:0 za hodinu a získala titul vo dvojhre na sobotňajšom 24. ročníku Al Habtoor Tennis Challenge.

19-ročný Snigur, ktorý v roku 2019 prehral vo finále turnaja, dal svojmu slovenskému súperovi veľmi málo času na vyrovnanie sa.

Daria Snigur hrala v akcii počas finále v Al Habtoor

Taria Snigurová

Po predčasnom prenesení brejku si Snigur dal druhý brejk v piatom zápase a potom držal 4:2. Na tretej prestávke v deviatom zápase, s trochou námahy vytvárania striel, zabehol sústredený ukrajinský hráč už za 35 minút na 6:3 a nastavil set.

Víťazom trofeje odovzdali šejk Hashar Al Maktoum, prezident Tenisovej federácie Spojených arabských emirátov, a Kalaf Ahmed Al Habtoor, prezident Habtoor Group.

„Najskôr som bol nervózny, pretože mi prišla na um prehra z roku 2019. Potom som prekvapivo zistil, že ani Christina nehrala ľahko, a vtedy som uveril, využil som svoje šance a išiel som po svojich.“ povedal Snigur.

Ak by bol prvý set zápasový, druhý by zlyhal na plnej čiare, keďže tínedžer zaznamenal svoju dominanciu na druhom, štvrtom a šiestom mieste len za 54 minút.

Keď Kugova poslal dlhý forhend, Snigur spadol na zem a vyhodil ruky do vzduchu, aby oslávil svoje víťazstvo.

„Je to neuveriteľné. Dubaj je miesto, kde považujem za svoj domov, pretože väčšina dobrého, čo sa mi stalo, sa stalo práve tu. Chcem sa sem vrátiť na budúcoročné Dubai Open a zistiť, kde som medzi veľkými hráčmi, “povedal Snigur.

Na juniorskom turné je Snigoor na 2. mieste v kariérnom rebríčku po tom, čo sa dostal do finále ITF juniorského finále na konci októbra 2019. Začiatkom júla toho istého roku sa stal druhým ukrajinským juniorským šampiónom vo Wimbledone po Katrine Pondarenkovej.

Ukrajinec zostane v Dubaji ešte dva dni, kým sa vydá do Kyjeva, aby pokračoval v príprave sezóny pred Australian Open 2022.

Kugová nemá na súde žiadnu odpoveď na Snigurov podvod. „Bola to ťažká hra, pretože zasiahla tak hlboko a tak nízko. Chce dominovať z druhej strany a veci sa len zhoršia s jej rýchlym pohybom na kurte,“ povedala juniorská šampiónka US Open z roku 2007. „Snažil som sa, ale nestačilo mi to na to, aby som sa jej dnes vyrovnal.“

Anna Danilina a Victoria Kuzmová zvíťazili vo štvorhre 4-6, 6-3, 10-2 nad Angelinou Kapuevovou a Anastasiou Zakharovou.

READ  PTPA, vedená Novakom Djokovičom, Wasek Pospis, víta novú organizáciu US Open Purse, ale požaduje ďalšie reformy